Rugsėjis Kinijoje atskleidžia naują šios šalies požiūrį į kokybę

Data

2017 09 15

Įvertinimas
0
KInija3.JPG

Žemės ūkio viceministras Rolandas  Taraškevičius šią savaitę Kinijoje, Šanchajuje, dalyvauja Kinijos generalinės kokybės priežiūros ir karantino administracijos (AQSIQ) surengtoje 2-oje aukšto lygio konferencijoje „Kokybė: žemės ūkio ir maisto produktų pasiūlos gerinimas žengiant į naują erą“.

 „Šios konferencijos tikslas yra skatinti tarptautinį bendradarbiavimą kokybės valdymo klausimais. Džiugu, kad tarptautinėje erdvėje vėl girdimas Lietuvos – kokybiškų produktų šalies – balsas. Renginyje atkreipėme kinų ir kitų konferencijos dalyvių iš 40 šalių bei regionų dėmesį į išskirtinę lietuviškų maisto produktų kokybę, taikomus aukščiausius sanitarinius, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės reikalavimus. Akcentavome, kad Lietuva, nors ir nedidelė šalis, tačiau savo žemės ūkio ir maisto produkciją eksportuoja net  į 138 šalis“, – sako  viceministras R. Taraškevičius.

Rytoj, antrąją konferencijos dieną, bus pasirašyta Šanchajaus kokybės deklaracija, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas kokybės parametrams, skatinantiems socialinį ir ekonominį visų šalių vystymąsi.  Deklaracijoje numatoma sukurti bendrą kokybės priežiūros mechanizmą, padėsiantį susidoroti su kokybės ir saugumo rizikomis, didinti bendradarbiavimą nacionalinės kokybės sferoje. Joje numatoma ir tai, kad labiau pažengusios šalys turės perteikti naujausias kokybės valdymo technologijas besivystančioms šalims. Planuojama įsteigti tarptautinę kokybės plėtros organizaciją, skatinsiančią bei palengvinsiančią kokybės valdymą ateityje.

Konferencijos metu viceministras asmeniškai susitiko su būsimuoju AQSIQ viceministru, dabartiniu Kinijos standartizacijos administracijos vadovu Tian Shihong. Pasidžiaugęs aktyviu politinio lygmens bendradarbiavimu, T. Shihong atkreipė dėmesį į tai, kad ir Lietuvai, ir Kinijai labai svarbūs kokybės klausimai – rugsėjo mėnuo Kinijoje šios šalies vyriausybės sprendimu net paskelbtas Kokybės mėnesiu. R. Taraškevičius, teiraudamasis dėl eksporto leidimų situacijos, pabrėžė, kad Lietuva pasirengusi padėti visuose sprendimų etapuose, ir prašė šiuos klausimus spręsti kuo greičiau. Pasak T. Shihong, daugiau žinių šienainio eksporto į Kiniją klausimais tikimasi suteikti kitą savaitę.

Vizito Kinijoje metu taip pat susitikta su Kazachstano žemės ūkio viceministre Isaeva Gulmira Sultanbaeva, Ukrainos viceministre Trofimtseva Olga Vasylivna, aptarti bendradarbiavimo klausimai.