Raitelio vieta ant ... žemaituko

Data

2012 10 26

Įvertinimas
0

Spalio 24 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje, renginyje „Gyvūnų globos diena 2012“, pagerbtas žygeivis Vaidotas Digaitis (Laukuva, Šilalės r.), šiemet archajiškaisiais karo žirgais žemaitukais apjojęs Baltijos jūrą, prisimintas brigados generolas, politinis ir visuomenės veikėjas Vladas Nagevičius. Gausiai į renginį susirinkusį jaunimą sveikino ir mintimis apie gyvūnų globos raidos tendencijas dalijosi Lietuvos gyvūnų globos draugijos atkūrėjas prof. Kazys Vytautas Trainys.

Žygiu aplink Baltiją V. Digaitis dar kartą norėjo atkreipti visuomenės dėmesį į unikalios, vienintelės lietuviškos karo žirgų veislės – žemaitukų išsaugojimą ateities kartoms, o tuo pačiu ir garsinti Lietuvos vardą. Šiai išskirtinei kelionei ruoštasi net pusantrų metų. Šiemet balandžio 25 d. savo žygį pradėjęs žemaitis į Lietuvą sugrįžo neseniai - rugsėjo 15 d. Keliaudamas pro Rusiją, Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Švediją, Suomiją, Estiją ir Latviją, įveikė 6 tūkst. km

Tai buvo ketvirtasis V.Digaičio žygis garsinant Lietuvos vardą ir šią archajinę žirgų veislę.

„Esu maloniai nustebintas Jūsų dėmesio šiam žygiui. Prisipažinsiu, kad teko išgirsti ir ne tokių teigiamų atsiliepimų apie keliones su žirgais. Noriu jus patikinti, kad planuodami tokius žygius ypač daug dėmesio skiriame žirgams. Sveikas žirgas ir tinkama jo priežiūra kelionės metu garantuoja gyvūno ištvermę“, - dėkodamas už gausius sveikinimus ir ta proga gautas atminimo dovanas dalijosi žygio įspūdžiais V.Digaitis. Jo nuomone, kiekvieno lietuvių raitelio vieta – ant žemaituko.

Žemaitukai – viena seniausių veislių Europoje (rašytiniai šaltiniai siekia VI-VII a.), davusi pradžią trims arklių veislėms: trakėnams, Lietuvos sunkiesiems ir stambiesiems žemaitukams. Šiuo metu Lietuvoje šių puikių žemaitukų arklių suskaičiuojama tik apie 500. Saugant senąsias gyvūnų veisles skiriama ir ES parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas“.

Žemės ūkio ministerijos informacija