Pratęsiamas paraiškų teikimo grafikas paramai trumpoms tiekimo grandinėms gauti

Data

2019 04 17

Įvertinimas
1
clock-668899_1920.jpg

Žemės ūkio ministerija atsižvelgė į ūkininkų prašymus pratęsti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos srities „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“ paraiškų teikimo grafiką. Ūkininkai bei juridiniai asmenys paraiškas galės teikti iki gegužės 3 d.

Trumpoji maisto tiekimo grandinė, kai produktai pirkėjus pasiekia tiesiai iš Lietuvos ūkininkų ar per vieną tarpininką, anot žemės ūkio viceministro Dariaus Liutiko, leidžia laimėti tiek gamintojui, tiek vartotojui.

„Trumpoji maisto tiekimo grandinė vartotojui yra tikrai patraukli, o gamintojui – dar ir naudinga. Pirkėjai gauna šviežią, kokybišką, šalia užaugintą maistą už mažesnę kainą, o ūkininkas, atsisakydamas daugybės tarpininkų, iš savo produkcijos gali uždirbti daugiau. Ministerija išgirdo ūkininkų siekį kokybiškai parengti projektus ir pratęsė paraiškų priėmimo terminą. Juk parama, siekianti iki 120 tūkst. Eur vienam projektui,  gali tapti stipriu postūmiu tiek ūkininko veiklai, tiek visam regionui“, – teigia žemės ūkio viceministras D. Liutikas.

Iš viso šiam šaukimui skirta 2,9 mln. Eur lėšų. Paramos paraišką pareiškėjas privalo teikti su partneriais.

Siekiant pritraukti  potencialius trumpų tiekimo grandinių dalyvius, šis paraiškų priėmimo etapas yra supaprastintas.

Atsisakyta kaip atskiro dokumento (priedo)  verslo plano, kuris yra  supaprastintas ( sutrumpintas) ir integruotas į paraišką, praplėstas galimų pareiškėjų ratas – kaip galimi partneriai įtraukiami viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, užsiimantys produkcijos realizavimu (prekyba). Taip pat nuo 5 iki 3 metų sutrumpintas projekto kontrolės laikotarpis.

Praplėstas ir tinkamų finansuoti išlaidų sąrašas, pavyzdžiui, galima samdyti ir mokėti atlyginimą pardavėjui ar sumokėti už  prekybos vietos nuomą. Numatytos skatinamosios veiklos  išlaidos, kurios gali būti naudojamos pritraukiant pirkėjus ir skatinant pardavimus.

Bus taikomas supaprastintas išlaidų apmokėjimo mechanizmas: nustatyti fiksuotieji įkainiai, kurių pagrindu bus apskaičiuojama tinkamų finansuoti išlaidų vertė ir paramos suma.