Prašoma Europos Komisijos paramos pieno ir paukštienos sektoriams

Data

2020 04 03

Įvertinimas
0
DSC_2874.JPG

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis kreipėsi į ES žemės ūkio komisarą Janušą Vojciechovskį dėl skubių rinkos organizavimo priemonių Lietuvai labai aktualiems pieno ir paukštienos sektoriams.

„Viruso pandemijai darant įtaką visai maisto tiekimo grandinei, išskirtinės rinkos reguliavimo priemonės padėtų sumažinti įtampą rinkose“, - rašte komisarui pabrėžia ministras.

Be jau taikomų pieno produktų intervencijos priemonių, prašoma papildomai taikyti privatų sandėliavimą sviestui, lieso pieno milteliams, sūriams.

Tačiau Lietuva norėtų privataus sandėliavimo priemonę taikyti ne tik pieno produktams, bet ir paukštienai. Šalies paukštininkystės ūkiuose  kaupiasi didelės produkcijos atsargos, todėl tikimasi, kad išimtinė Europos Komisijos parama privačiam paukštienos sandėliavimui padėtų sektoriui išgyventi šį sudėtingą laikotarpį.

Prognozuojama, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonių poreikis 2020 m. privačiai sandėliuoti sviestui galėtų siekti apie 3,5 tūkst. t, lieso pieno milteliams - apie 14 tūkst. t, sūriams - apie 10 tūkst. t, o vištienos krūtinėlių filė – apie 800 t per mėnesį.