Praktiniai žemės ūkio kooperacijos skatinimo būdai

Data

2020 02 13

Įvertinimas
2
people-3152585__340.jpg

Siekdama kooperacijos plėtros proveržio, Žemės ūkio ministerija kartu su Žemės ūkio kooperacijos skatinimo projektą vykdančiais „Kurk Lietuvai“ programos dalyviais Vėjūna Žalalyte ir Tomu Jankumi, bendradarbystės centru „Spiečius“, VšĮ „Versli  Lietuva“ bei Panevėžio mokslo ir technologijų parku sukvietė į diskusiją ūkininkus ir visus besidominčius kooperacijos galimybėmis.

Diskusijoje „Mano verslas – kooperatyvas. Nuo ko pradėti?“ buvo pristatyti kooperacijos skatinimo ir plėtros galimybės per VšĮ „Versli  Lietuva“ teikiamas verslo konsultavimo ir mentorystės tinklo paslaugas. Renginio metu diskutuota ir apie bendradarbiavimo galimybes su „Spiečiais“ ir kaip VšĮ „Versli Lietuva“ teikiamos paslaugos gali prisidėti prie kooperacijos plėtros.

Kaip paaiškėjo atlikus kooperatyvų ir ūkininkų tyrimą, dažniausi akcentuoti iššūkiai, su kuriais susiduria tiek norintys kooperuotis žemdirbiai, tiek naujai susikūrę kooperatyvai, yra naudos nematymas, žinių, lyderystės trūkumas ir dideli pradžios kaštai.

Panevėžio bendradarbystės centro „Spiečius“ koordinatorė Neringa Trinskienė diskusijos metu akcentavo, jog su minėtais iššūkiais susiduria ir pradedantieji tradicinio verslo atstovai, todėl VšĮ „Versli  Lietuva“ ir „Spiečiuose“ teikiamos paslaugos siekia palengvinti verslo pradžią.

Gerųjų pavyzdžių skaida per mentorystės tinklą yra vienas iš būdų, kaip sėkmingų kooperatyvų vadovai galėtų tapti mentoriais ir prisidėti savo patirtimi ir patarimais prie besikuriančių kooperatyvų veiklos pradžios. Be to, kooperatyvų veiklos pradžios kaštų klausimas gali būti išspręstas pasinaudojant bendradarbystės patalpomis 7 „Spiečiuose“ Lietuvos regionuose. Tapus nariu, suteikiama metinė narystė su galimybe pratęsti ją pusmečiui, suteikiančia galimybes naudotis visa „Spiečių“ infrastruktūra ir paslaugomis, t.y. administracinėmis patalpomis, konsultacijomis, mokymais ir kita pagalba.