Populiarinamas veislinių gyvulių auginimas

Data

2005 10 03

Įvertinimas
0

Viešųjų ryšių skyrius

 

2005-10-03

 

POPULIARINAMAS VEISLINIŲ GYVULIŲ AUGINIMAS

 

Spalio 7-8 dienomis, 11 val. UAB „Algirdiškiai“ (Gustonių k. Panevėžio r.) parodų centre vyks kasmetinė respublikinė veislinių gyvulių paroda. Jos organizatoriai – Žemės ūkio ministerija, Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmai ir Panevėžio rajono savivaldybė. Parodą atidarys žemės ūkio ministrė prof. habil. dr. Kazimiera Prunskienė.

Spalio 7 d. 10.40 val. UAB „Algirdiškiai“ parodų centro administraciniame pastate vyks spaudos konferencija.

Kaip sakė Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininkas – vyriausiasis valstybinis veislininkystės inspektorius Kęstutis Juozas Saikevičius, parodos tikslas yra supažindinti ūkininkus ir kitus gyvulių augintojus su naujausiais Lietuvos veislininkystės rezultatais, eksponuoti veislinius gyvulius ir populiarinti jų auginimą, pristatyti veislininkystės srityje dirbančias įmones, mokslo institucijas. Paroda, jau tapusi tradicine, sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo ir norinčiųjų eksponuoti savo užaugintus veislinius gyvulius kasmet daugėja.

UAB „Algirdiškiai“ parodų centre vyks seminarai gyvulių augintojams ir veislininkystės specialistams, bus skaitomi pranešimai galvijų veislių ir jų pasirinkimo ūkiuose, veislinių mėsinių galvijų ir veislinių kiaulių selekcijos klausimais, diskutuojama apie gyvulių veislininkystės aktualijas bei perspektyvas Lietuvoje.

Šiemet parodoje įrengtas dvigubai didesnis nei pernai mėsinių veislių galvijų paviljonas. Parodos lankytojai turės galimybę pamatyti 6 iš 10 šiuo metu šalyje auginamų grynaveislių mėsinių galvijų veislių - šarole, limuzinų, herefordų, simentalių, aubrakų ir šiais metais pirmą kartą įsigytų Belgijos mėlynųjų - galvijus.

Parodos metu vyks žirgų parodomoji programa, bus vertinami ir licencijuojami Lietuvos sunkiųjų ir stambiųjų žemaitukų veislės eržilai, eksponuojama gyvulių priežiūros ir produktyvumo nustatymo įranga, teikiamos konsultacijos gyvulių augintojams.

Parodos lankytojai labiausiai patikusias veislines telyčias, kiaules, arklius, avis, ožkas galės nusipirkti ar susitarti tai padaryti vėliau. Veislinius gyvulius vertins ekspertų komisijos, o nugalėtojai bus apdovanoti diplomais ir prizais.

Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra 73 galvijų veislynai ir 235 veislinės bandos, 43 kiaulių veislynai, 8 arklių veislynai ir 48 veislinės bandos, 2 avių veislynai ir 16 veislinių bandų, 7 ožkų veislinės bandos, 6 kailinių žvėrelių veislinės bandos, 11 triušių veislinių bandų, 9 paukščių reprodukciniai ūkiai. Vidutiniškai per metus yra nuperkama 3000 veislinių galvijų, iš jų 550 grynaveislių mėsinių veislių galvijų, 4500 veislinių kiaulių, 50 veislinių arklių, 400 veislinių avių.

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 16, faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt