Pieno gamybos kvotas bus galima nusipirkti aukcione

Data

2006 12 21

Įvertinimas
0

Žemės ūkio ministerija


2006-12-21

 

PIENO GAMYBOS KVOTAS BUS GALIMA NUSIPIRKTI AUKCIONE

 

Nuo 2007 m. liepos 1 d. įsigalios naujosios Pieno gamybos kvotų aukciono organizavimo ir organizavimo darbų finansavimo taisyklės. Jos reglamentuos centralizuoto kvotų pardavimo ir aukciono organizavimo tvarką.

Kvotų pardavimo aukcionai vyks tris kartus per metus - liepos, lapkričio ir kovo mėnesiais. Už jų organizavimą bus atsakinga viešoji įstaiga Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Norintieji parduoti ar nusipirkti kvotas turės nustatytu laikotarpiu pateikti paraiškas savivaldybių žemės ūkio skyriams. Paraiškų rinkimo laikotarpis prasidės prieš tris mėnesius iki kiekvieno aukciono ir truks vieną mėnesį. Pirmąjį aukcioną numatoma surengti 2007 m. lapkričio 6 d., o paraiškas bus galima teikti rugpjūčio mėnesį.

Gamintojas, norintis aukcione nusipirkti naują ar papildomą kvotą, paraiškoje turės nurodyti norimą įsigyti kvotos dydį ir sumokėti avansinę įmoką. Ji užtikrins, kad aukciono metu laimėta kvota bus apmokėta. Kvotos neįsigijus, įmoka bus grąžinama.

Gamintojas, norintis parduoti kvotą ar jos dalį, paraiškoje privalės nurodyti parduodamą kiekį ir pradinę kainą už kilogramą. Tiek pirkėjai, tiek pardavėjai turės sumokėti dalyvavimo aukcione mokestį – 30 litų.

Parduodamų kvotų sąrašas bus sudarytas ir paskelbtas iš anksto. Aukcionas vyks pagal sąrašą – kiekvieno pardavėjo parduodama kvota bus pristatoma atskirai ir paskelbta pradinė kaina, nurodyta paraiškoje. Pirkėjai varžysis didindami kainą. Teisę įsigyti kvotą laimės tas pirkėjas, kuris pasiūlys didžiausią kainą už parduodamą kvotą.

Po aukciono pirkėjai per penkias darbo dienas privalės pervesti pinigus už kvotą į Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro sąskaitą, iš kurios bus sumokėti pinigai pardavėjui.

Dėmesys atkreiptinas į tai, kad norintieji įsigyti ar parduoti kvotą aukcione turės būti susipažinę ir su Pieno gamybos kvotų aukciono organizavimo ir organizavimo darbų finansavimo taisyklėmis, ir su Pieno kvotų administravimo taisyklėmis.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija
tel. (8~5) 239 10 16; el. paštas
spauda@zum.lt