Paukštienos ir kiaušinių sektoriaus ūkio subjektams – papildomas kvietimas teikti paraiškas

Data

2020 09 29

Įvertinimas
0
vistos.jpg

Paukštienos ir kiaušinių sektoriaus ūkio subjektams, patyrusiems nuostolių dėl koronaviruso pandemijos, skelbiamas papildomas kvietimas teikti paraiškas ir gauti de minimis pagalbą. Paraiškas galima teikti nuo 2020 m. rugsėjo 29 d. iki 2020 m. spalio 9 d.

Siekiant, kad kuo daugiau paukštienos sektoriaus įmonių galėtų pasinaudoti šia pagalba, jos teikimo taisyklėse nebeliko reikalavimo įmonėms dėl 5 proc. pajamų sumažėjimo, praplėstas ir sandėliuojamų produktų asortimentas. Pasinaudoti šia pagalba taip pat gali įmonės, kurios laiko vištas dedekles kiaušinių, skirtų perinimui, gavybai ir naujai veiklą pradėjusios įmonės.

De minimis pagalba teikiama įmonėms, kurios užsiima viena iš nurodytų veiklų: augina naminius paukščius mėsai ir juos parduoda; laiko vištas dedekles kiaušinių gavybai ir parduoda kiaušinius; rūšiuoja ir pakuoja savo gavybos ir (ar) supirktus kiaušinius bei juos parduoda; skerdžia savo užaugintus ir (ar) supirktus naminius paukščius bei parduoda iš jų pagamintą produkciją; perdirba kiaušinius ir parduoda kiaušinių produktus.        

Įmonėms, užsiimančioms pirmine žemės ūkio produktų gamyba, kompensuojama 10 proc. 2020 m. kovo–birželio mėn. laikotarpiu faktiškai patirtų gamybos sąnaudų. Bendra vienai įmonei, įvertinus susietumą, suteikta de minimis pagalbos suma negali būti didesnė kaip 20 tūkst. Eur per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį.

Įmonėms, užsiimančioms žemės ūkio produktų perdirbimo veikla, kompensuojama 100 proc. faktiškai patirtų sandėliavimo kaštų už padidėjusį 2020 m. kovo–birželio mėn. laikotarpiu sandėliuojamų produktų (užšaldytų ar giliai užšaldytų paukščių skerdenėlių ir paukštienos dalių, kiaušinių miltelių, užšaldytų kiaušinių produktų) kiekį, lyginant su 2019 m. to pačio laikotarpio sandėliuojamų produktų kiekiu. Jei įmonė yra naujai įsikūrusi ir neturi 2019 m. kovo–birželio mėn. laikotarpio duomenų, skiriama pagalba kompensuoti 30 proc. faktiškai patirtų sandėliavimo kaštų už 2020 m. kovo–birželio mėn. laikotarpiu minėtų sandėliuojamų produktų kiekį. Bendra vienai įmonei, įvertinus susietumą, suteikta de minimis pagalbos suma negali būti didesnė kaip 200 tūkst. Eur per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį.

 

De minimis pagalbos paukštienos ir kiaušinių sektoriaus įmonėms, patyrusioms nuostolių dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), teikimo taisykles, patvirtintas žemės ūkio ministro 2020 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. 3D-571, galima rasti čia

Daugiau informacijos ir dokumentų formas galima rasti Nacionalinės mokėjimo agentūros tinklalapyje čia.