Pasirašyta Lietuvos ir Ukrainos dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje programa

Data

2017 10 03

Įvertinimas
0
ukrai.jpg

Šiandien žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius ir Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministro pavaduotoja eurointegracijos klausimais Olga Trofimtseva pasirašė Lietuvos ir Ukrainos dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje programą 2017-2019 metams. Abi ministerijos susitarė bendradarbiauti ir keistis patirtimi nacionalinių ir ES teisės aktų suderinimo, žuvininkystės, mokslinio – techninio bendradarbiavimo, veterinarijos ir fitosanitarijos, žemės administravimo bei kaimo plėtros srityse. Nedelsiant bus derinami praktiniai veiksmai, kaip sėkmingai įgyvendinti numatytus tikslus.

Ukrainos viceministrė dėkojo Lietuvai už nuolatinę ekspertų paramą bei paprašė teikti tokią pagalbą ir ateityje; ji taip pat akcentavo, kad dabar rengia naują projektą, kur labai reikalinga ekspertų pagalba importuojamų produktų fitosanitarinės kontrolės srityje. Viceministrė labai tikisi, kad būtent Lietuvos ekspertai bus atrinkti juos konsultuoti.

„Esame pasirengę ir toliau puoselėti ypatingą mūsų šalių ir žmonių draugystę, remti Jūsų iniciatyvą įgyvendinti Europos integracijos žingsnius žemės ūkio srityje. Lietuvoje yra daug aukščiausio lygio ekspertų, kurie gali pasidalyti gerąja patirtimi, todėl džiaugiamės sėkmingai įgyvendintais Vystomojo bendradarbiavimo projektais su Ukraina. Malonu, kad ukrainiečiai vertina mūsų specialistų patirtį, tad tikimės ir ateityje kartu įgyvendinti naujus projektus,“ – susitikime kalbėjo viceministras R. Taraškevičius.

Viceministras R. Taraškevičius pakvietė Ukrainos ministro pavaduotoją apsilankyti kitąmet vyksiančioje tarptautinėje parodoje AgroBalt 2018.

Aptarti ir tarpusavio prekybos didinimo klausimai. Ukraina – nuolatinė Lietuvos prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerė. 2017 m. pirmąjį pusmetį, palyginus su 2016-ųjų tuo pačiu laikotarpiu, eksportas į Ukrainą padidėjo 14 proc. Į Ukrainą eksportuojame gaminių ir konservų iš žuvų, kačių ir šunų ėdalo, sušaldytos galvijienos, duonos, pyrago ir kitų kepinių, sūrių. Lietuva norėtų didinti prekybos apimtis ir pasiūlyti Ukrainos rinkai aukštos pridėtinės vertės produktų.