Pasaulio šalys dėlioja bendrą ateities mozaiką

Data

2017 07 04

Įvertinimas
0
DSC_1960.JPG

Šiandien žemės ūkio ministras Bronius Markauskas  pasinaudojo išskirtine teise pasisakyti Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos surengtoje konferencijoje – pranešimą  apie laukiančius klimato kaitos, žemės ūkio ir apsirūpinimo maistu iššūkius jis skaitė visų trijų Baltijos šalių vardu.

Ši Romoje vykstanti konferencija, kurioje dalyvauja viso pasaulio šalių atstovai, skirta aktualiausioms žemės ūkio, žuvininkystės ir miškininkystės problemoms aptarti. „Mes esame prisiėmę bendrą atsakomybę prieš visą planetą šiai ir kitoms kartoms kurti darnią ateitį. Perėjimas prie atsparesnės ir klimato kaitai palankesnės žemės ūkio ir maisto sistemos yra vienas iš pagrindinių mūsų laukiančių iššūkių“, – savo pranešime sakė ministras B. Markauskas.

Tą dieną įvyko ir suplanuotas B. Markausko susitikimas su Vokietijos žemės ūkio ministru Kristijanu Šmitu. Vokietija pasisako už visų ES šalių bendradarbiavimo skatinimą, jai rūpi Lietuvos nuomonė dėl  karščiausių šiandieninės ES darbotvarkės klausimų – ES finansinės ateities, bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP). Aptariant svarbiausius būsimos BŽŪP elementus, B. Markauskas akcentavo geresnio ūkininkų rizikos valdymo būtinybę, BŽŪP supaprastinimo svarbą – ši politika turi tapti geriau suprantama patiems ūkininkams, o jos nuostatos – lengviau įgyvendinamos. Ministras taip pat pažymėjo ir tai, kad Lietuvai vienas svarbiausių klausimų išlieka vienodų  konkurencinių sąlygų visiems ES ūkininkams užtikrinimas tiesioginės paramos atžvilgiu. Tiesioginių išmokų svarbą ūkininkams pripažino ir K. Šmitas. „Šis ES lėšomis finansuojamas BŽŪP elementas turi išlikti ir ateityje, užtikrinant vienodas sąlygas ES lygiu“, – sakė Vokietijos žemės ūkio ministras.

Susitikimo metu ministrai aptarė ir kitus svarbius ES darbotvarkės klausimus: afrikinio kiaulių maro situaciją, ES vykstančių trišalių derybų dėl ekologinės gamybos reglamento rezultatus. Vokietija domisi ir Briuselyje liepos 18 d. vyksiančiu Baltijos ir Višegrado šalių žemės ūkio ministrų susitikimu.

Šiuo metu Vokietija rengiasi rinkimams, dėliojamos programos ateinantiems ketveriems metams. Pasak K. Šmito, akcentas skiriamas mažoms ir vidutinėms įmonėms bei ūkiams, jų veiklos kaimo vietovėse įvairinimui. Ministras papasakojo ir apie šalies pieno ūkius, sunkiai išgyvenusius pieno sektoriaus krizę.

Baigiantis vizitui Italijoje, po suplanuotų oficialių susitikimų ministras B. Markauskas lankėsi  didžiausioje šalies pienininkystės įmonėje  – žemės ūkio bendrovėje „Maccarese“. Iki 1997 m. buvusi valstybinė, šiandien bendrovė yra labai išplėtusi savo veiklą – gamina ne tik pieną ir mėsą, bet ir vyną, augina vaisius, daržoves, grūdus.