Paroda „Žalioji savaitė 2019“: dėmesys ekologiškiems gaminiams ir tautiniam paveldui

Data

2018 12 19

Įvertinimas
1
soap-bubble-3438122_960_720.jpg

Jau po mėnesio Berlyne (Vokietijoje) prasidėsiančioje Tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė“ Lietuvai atstovaus dvylika gamintojų, kurie parodos lankytojams pristatys tautinio paveldo ir ekologiškus gaminius.

Kaip ir kasmet savo maisto produktus, gėrimus bei dirbinius mūsų šalies gamintojai pristatys Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos įrengtoje ekspozicijoje. Čia lankytojų lauks Radviliškių kaimo kepyklos, veikiančios jau 22 metus, duona, šimtalapiai ir grybukai. Smalsiausieji galės savo akimis išvysti, kaip gimsta tradicinis lietuviškas šakotis – tokią galimybę suteiks L. Sadauskienės individuali įmonė, gaminti konditerijos gaminius.

Lankytojai Lietuvos ekspozicijoje ras ir įvairių medaus desertų, gaminamų mažosios bendrijos „Medaus magija“, taip pat galės paragauti ir uždarosios akcinės bendrovės „Sadera“ tyrelių, pagamintų iš lietuviškų uogų.

Akcinė bendrovė „Žemaitijos pienas“ pristatys ypatingo skonio sūrį Džiugas, saldų varškės užkandį Magija ir plėšomas sūrio dešreles „Pik–Nik“. Ekologiškų sriubų, pieno gėrimų ir pieno paragauti siūlys akcinė bendrovė „AUGA group“.

Maža šeimos įmonė „Šušvės midus“ kvies lankytojus paragauti pagal senąsias gamybos tradicijas gaminamo midaus. A. Udrienės individuali įmonė ekspozicijoje pristatys tradicinį Kaimišką Jovarų alų, kurio išskirtinumą lemia unikali senovinė gamybos tradicija, tradicinės receptūros bei žaliavos.

Nertas puošybos detales bei tautines juostas parodoje pristatys tautodailininkė, sertifikuota tautinio paveldo amatininkė Ramutė Kraujalienė. Tautodailininkė, juvelyrė Danutė Tikužienė supažindins parodos lankytojus su sertifikuotais Lietuvos tautinio paveldo gintaro ir žalvario dirbiniais.

Lietuviškus, tautinio paveldo ženklu pažymėtus kremus pristatys uždaroji akcinė bendrovė „Evija ir partneriai“.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija pristatys parodos lankytojams poilsio ir keliavimo po Lietuvą galimybes, didelį dėmesį skiriant laisvalaikio praleidimui kaime bei vietinio maisto, tradicinių amatų ir ūkių lankymo populiarinimui.

Paroda, skaičiuojanti 84 metus, lankytojų lauks sausio 18–27 d.

Parodoje „Žalioji savaitė“ demonstruojami naujausi produktai, didelis dėmesys skiriamas ekologiniam žemės ūkiui, sodininkystei, kaimo plėtrai ir atsinaujinantiems ištekliams. Paroda domisi ne tik paprasti lankytojai, bet ir maisto pramonės atstovai, didmenininkai, mažmenininkai, maitinimo įstaigos, žemės ūkio importuotojai, visų šalių žemės ūkio, miškininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir verslinės žvejybos specialistai, žemės ūkio politikos ekspertai.