Nuosavybės teisių atkūrimas Vilniaus mieste – padidinto ministerijos dėmesio zonoje

Data

2017 12 18

Įvertinimas
1
DSC_0611.JPG

Žemės ūkio ministerija nuolat ieško būdų, kaip paspartinti nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesą Vilniaus mieste. Siekiant, kad jis vyktų efektyviau, nuveiktų darbų aptarti į ministeriją vėl buvo sukviesti Nacionalinės žemės tarnybos ir Vilniaus savivaldybės atstovai.

Šiuo metu nuosavybės teisės į miestuose turėtą žemę šalyje atkurtos 87,31 proc. piliečių į 90,73 proc. žemės ploto, nurodyto jų prašymuose. Nuosavybės teisės į žemę iš esmės (daugiau nei 99 proc. prašyme nurodyto žemės ploto) yra atkurtos 68 iš 103 miestų. Vilniaus mieste 6,43 tūkst. piliečių yra pateikę prašymus atkurti nuosavybės teises į 5,24 tūkst. ha žemės plotą. Šalies sostinė yra vienintelis miestas, kuriame iki šios dienos nuosavybės teisės atkurtos tik į 55 proc. prašymuose nurodyto ploto.

Susitikimo ŽŪM metu buvo analizuotos priežastys, trukdančios nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesui. Kaip viena didžiausių problemų buvo išskirtas perduodamų neatlygintinai nuosavybėn naujų žemės sklypų individualiai statybai formavimas. Šis procesas Vilniaus mieste vyksta gana vangiai: per 2017 metus Vilniaus miesto savivaldybė Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriui perdavė tik 84 perduodamų neatlygintinai nuosavybėn naujų žemės sklypų dokumentus, o eilėje tokių žemės sklypų laukia net 3250 piliečių. 

Savivaldybės atstovai informavo apie naujų žemės sklypų, kurie suplanuoti pagal detaliuosius planus ar žemės valdos projektus, kadastrinių matavimų bylų rengimo eigą. Susitikimo metu aptarta ir žemės valdos projektų, kuriuose projektuojami nauji žemės sklypai pramonės, verslo, gamybos objektų statybai, bei detaliųjų planų, kuriuose dar planuojami nauji žemės sklypai, rengimo eiga, taip pat įsiterpusių žemės sklypų formavimo problemos, žemės paėmimo visuomenės poreikiams ir kiti klausimai.

Žemės ūkio ministerijos atstovai ragino savivaldybę efektyviau spręsti naujų žemės sklypų formavimo, šių žemės sklypų kadastro duomenų bylų ir kitų dokumentų, reikalingų sprendimams dėl nuosavybės teisių atkūrimo priimti, rengimo bei jų perdavimo Nacionalinei žemės tarnybai klausimus.

,,Paskutinį kartą su savivaldybės atstovais  buvome susitikę prieš tris mėnesius ir matome, kad darbai lėtai, bet juda į priekį”, – situaciją apibūdino susitikimą inicijavusi žemės ūkio ministro patarėja Leokadija Počikovska.