Nubausti nekokybiškos mėsos importuotojai

Data

1999 12 22

Įvertinimas
0

Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija
Ryšių su visuomene skyrius

Tel.: 391 - 019, 391 - 018; Fax.: 391 - 015;
Cituojant Ryšių su visuomene skyriaus pranešimus, šaltinį prašome nurodyti

Informacija žurnalistams 1999 m. gruodžio 22 d.

NUBAUSTI NEKOKYBIŠKOS MĖSOS IMPORTUOTOJAI

Valstybinės veterinarijos tarnybos duomenimis šiais metais iš septynių Europos šalių – Vokietijos, Olandijos, Danijos, Prancūzijos, Švedijos, Lenkijos ir Suomijos - į Lietuvą buvo bandoma įvežti 520 tonų nekokybiškos mėsos: kiaulienos, kiaulienos subproduktų, vištienos ir kalakutienos.

Kaip sakė Pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos viršininkas Donatas J0NAUSKAS, ypač daug netinkamos žmonių maistui produkcijos į mūsų šalį atkeliauja iš Olandijos. Šiais metais iš Olandijos mėginta importuoti net 131 toną nekokybiškų kiaulienos subproduktų ir 22 tonas nekokybiškos kiaulienos. Net 88 tonas nekokybiškos kiaulienos bandyta įvežti iš Lenkijos. Iš Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Prancūzijos ir Danijos į Lietuvą buvo uždrausta įvežti daugiau kaip po 20 tonų nekokybiškų kiaulienos subproduktų.

Pasitaiko, jog kai kurios įmonės maisto įvežimo į Lietuvą tvarką pažeidžia importuodamos ne tik žmonių maistui netinkamą kiaulieną, bet ir vištieną. Šiemet Valstybinės veterinarijos tarnybos specialistai uždraudė importuoti 120 tonų nekokybiškos vištienos. Daugiausia jos - net 115 tonų - atkeliavo iš Olandijos, o 5 tonos - iš Lenkijos.

Nors mėsa ir jos produktai į Lietuvą leidžiami įvežti tik iš įmonių, turinčių Europos Sąjungos veterinarijos kontrolės numerius, vis dėlto bandymų įvežti nekokybiškus mėsos produktus pasitaiko gana dažnai. Valstybinė veterinarijos tarnyba, siekdama apsaugoti vartotojus nuo sveikatai kenksmingų produktų, šiais metais 7 įmonėms, kurios net po du kartus pažeidė maisto įvežimo į Lietuvą tvarką, vieneriems metams atėmė importuotojų pažymėjimus, suteikiančius teisę importuoti mėsos produktus iš kitų šalių. Importuotojo pažymėjimo neteko UAB “Agrobarteris”, UAB “Komercija”, UAB “Aldaira”, ŽŪB “Delikatesas”, UAB “Krygeris ir partneriai”, UAB “Nobeka” ir G. Volkevičiaus komercinė įmonė.

Nemaža ir įmonių, kurios importuodamos nekokybišką mėsą maisto įvežimo į Lietuvą tvarką šiemet pažeidė po vieną kartą. Po 23 tonas nekokybiškų kalakutienos sparnelių iš Danijos mėgino įvežti Lieponiaus individuali įmonė bei Syrikienės individuali įmonė. UAB “Kaišiadorėliai” bandė įvežti 23 tonas nekokybiškų kiaulių galvų iš Suomijos, o UAB “Desta” – 20 tonų kiaulių žandų mėsos iš Olandijos. Daugiau kaip po 20 tonų netinkamos žmonių maistui kiaulienos neleista importuoti ir AB “Klaipėdos maisto konservai” ( - iš Olandijos), UAB “Danexport” (iš Švedijos), UAB “Rosima” (iš Vokietijos), UAB “Sistem”(iš Prancūzijos). Nekokybišką vištieną iš Olandijos bandė įvežti UAB “Femtas” ir UAB “McDonalds Restourants”.

Parengė ŽŪM Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Gaidytė, tel. : 391 017