Norvegijos ir Lietuvos žemės ūkio specialistai dalijosi patirtimi

Data

2017 05 30

Įvertinimas
0
DSC_0246.JPG

Žemės ūkio ministerijos specialistai gegužės 29 d. draugiškai diskusijai susitiko su Norvegijos Telemark apygardos viršininko administracijos žemės ūkio specialistų delegacija, vadovaujama departamento direktoriaus Nymoen Helge. 

Šis susitikimas yra dalis nuolatinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir įvairių valstybių žemės ūkio specialistų, kuriuo siekiama ne tik pažinti kitų šalių žemės ūkio specifiką, bet ir pasidalyti problemų sprendimo būdais bei įžvalgomis.

Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Norvegijos bendradrbiavimas žemės ūkio srityje, bendri projektai,  žemės valdymo, žemės ūkio paskirties žemės išteklių apsaugos,vandentvarkos, eksporto ir importo krypčių, ekologinio ūikininkavimo, tradicinio paveldo ir amatų bei kiti svarbūs abiems šalims žemės ūkio klausimai.

Norvegijoje tik 3% sausumos ploto yra žemės ūkio paskirties žemė. Telemark apskrityje žemės ūkio paskirties žemės yra tik du procentai visos apskrities teritorijos, tačiau to pakanka gaminant aukštos kokybės žemės ūkio produktus (sultingus vaisius, šviežias daržoves, kalnų ganyklose ganomų gyvulių mėsą ir kiekvienam kaimui būdingus specifinius produktus).

2016 metais iš lietuviškos kilmės produktų daugiausia eksportuota rapsų išspaudų (22 proc.), šokolado ir kitų produktų su kakava, kviečių glitimo, džiovintų ankštinių daržovių (žirniai sudarė 76 proc.), grybų ir kviečių. 2016 metais iš Norvegijos daugiausia įvežta sušaldytos žuvies (71 proc. importo), žuvų filė ir kitos žuvų mėsos (25 proc.).