Naujojoje interneto svetainėje – informacija apie biokurą

Data

2007 12 18

Įvertinimas
0
 

Žemės ūkio ministerija


2007-12-12

 

NAUJOJOJE INTERNETO SVETAINĖJE – INFORMACIJA APIE BIOKURĄ

 

Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministerijų bendromis pastangomis sukurta nauja interneto svetainė, kurioje skelbiama ir bus nuolat atnaujinama informacija apie biokuro ir biodegalų gamybos plėtrą Baltijos valstybėse. Lietuviškosios svetainės adresas – www.bioenergybaltic.eu/.

Kaip informavo Žemės ūkio ministerijos Infrastruktūros, melioracijos ir kooperacijos departamento direktorius Silvirijus Dangveckas, 2006 m. gegužės 23 d. Lietuvos ir Estijos žemės ūkio bei Latvijos žemdirbystės ministrai pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo atsinaujinančios energijos plėtros srityje. Memorandume numatyta koordinuoti veiksmus dėl atsinaujinančios energijos plėtros, keistis patirtimi, sukurti vieningą biomasės išteklių, biokuro gamybos ir naudojimo duomenų bazę.

Tikimasi, kad ši interneto svetainė padės skatinti biokuro ir biodegalų gamybos plėtrą mūsų šalyje bei įgyvendinti Lietuvos bei Europos Komisijos teisės aktų nuostatas, stiprins Baltijos šalių bendradarbiavimą rengiant bendras programas, valstybės pagalbos priemones, pozicijas Europos Komisijai. „Neabejojame, kad šis bendras trijų šalių projektas prisidės prie mokslinių tyrimų, mokymo ir kitų edukacinių programų koordinavimo, leis platesniam visuomenės ratui susipažinti su moksliniais darbais, atliekamais atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo srityje. Interneto svetainėje taip pat bus pateikiama informacija apie biokuro gamybos plėtrą ir kitose Europos bei pasaulio valstybėse“, – sakė Infrastruktūros, melioracijos ir kooperacijos departamento direktorius Silvirijus Dangveckas.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8~5) 239 10 16 el.paštas  vrs@zum.lt