Nauja paslauga – garantijos lizingo bendrovėms

Data

2012 01 05

Įvertinimas
0

 

 

 

2012 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Žemės ūkio paskolų garantijų fondo nuostatų redakcija, pagal kurią fondas pradės teikti naują paslaugą – garantijas ne tik bankams ir kredito unijoms, bet ir finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms. 

 

Žemės ūkio ministerija, siekdama dar labiau paskatinti žemės ūkio ir kaimo plėtrą bei finansavimo šaltinių įvairovę, 2011 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 3D-950 pakeitė bei papildė Žemės ūkio paskolų garantijų fondo veiklos nuostatus ir suteikė teisę garantijas teikti ir finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms už jų klientų įsigyjamą įrangą.

 

„Praėjusiais metais buvo jaučiamas didelis lizingo kompanijų susidomėjimas fondo teikiamomis valstybės garantijomis“ – pasakoja Žemės ūkio paskolų fondo direktorė Danguolė Čukauskienė.  „Lizingo kompanijos aktyviai finansuoja žemės ūkio sektoriaus įmones, ūkininkus, todėl ir buvo sudaryta galimybė joms, kaip ir kredito įstaigoms, gauti fondo teikiamas garantijas.“

 

Pagrindinės garantijų teikimo finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms sąlygos:

 

  • Lizingo paskirtis – nauja ir nenaudota žemės ir miškų ūkio technika, gamybinė įranga ir įrenginiai
  • Garantijos dydis – iki 30 proc. negrąžintos lizingo sutartyje numatytos įrangos kainos
  • Maksimali lizingo suma – 1 mln. Lt
  • Lizingo terminas – ne mažiau 3 metų
  • Klientai – žemdirbiai ir kitos ž. ū. įmonės, kooperatyvai bei ž. ū. produktų perdirbėjai.

 

Garantijos finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms už jų klientų įsigyjamą įrangą bus pradėtos teikti su lizingo bendrovėmis pasirašius bendradarbiavimo sutartis dėl garantijų teikimo. Garantijų teikimo tvarka išlieka tokia pati kaip ir kredito įstaigoms.

 

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 239 1018