Nauja gera žinia iš Briuselio: žemės ūkio ministrams pavyko susitarti dėl cukraus reformos

Data

2005 11 24

Įvertinimas
0

 

Žemės ūkio ministerija


2005-11-24

 

NAUJA GERA ŽINIA IŠ BRIUSELIO: ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAMS PAVYKO SUSITARTI DĖL CUKRAUS REFORMOS

 

Paskutiniame derybų raunde šalims narėms, kurios siekė mažesnio cukraus kainų mažinimo ir didesnio cukrinių runkelių augintojų pajamų praradimo kompensavimo (tarp jų ir Lietuvai), pavyko užsitikrinti papildomą kompromisą iš ES Komisijos pusės. Susitarta, kad iki 2009-2010 prekybos metų cukraus kainos bus mažinamos 36% vietoje anksčiau pasiūlytų 39%, o cukrinių runkelių augintojų pajamų kompensacija sieks 64,2% vietoje anksčiau siūlytų 60%.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, derybų eigoje buvo priimta eilė kitų Lietuvos delegacijos siūlymų.

Teigiamai įvertindama Lietuvos delegacijos laimėtas cukraus reformos sąlygas Lietuvai, ministrė K. Prunskienė pabrėžė, kad dar laukia didelis darbas subalansuojant cukrinių runkelių augintojų ir cukraus fabrikų interesus. Išsiderėjus geresnes nei buvo tikėtasi sąlygas žemdirbiams, labai svarbu užtikrinti ir cukraus fabrikų galimybę dirbti ir likti rinkoje.

Tris dienas Briuselyje dirbusi Lietuvos Žemės ūkio ministerijos delegacija, kuriai vadovavo ministrė K. Prunskienė, lapkričio 24 d. vakare baigė darbą ir pasirengusi dialogui su socialiniais partneriais dėl cukraus reformos įgyvendinimo.

 

Artūras Vaškevičius

Žemės ūkio ministrės atstovas spaudai

el.paštas: arturas@zum.lt, tel.: (8~5) 239 8424; mob.: (8~620) 73983