Ministrės Kazimieros Prunskienės susitikimai su Rusijos Federacijos ir Maskvos ministrais

Data

2005 10 12

Įvertinimas
0

 

Žemės ūkio ministerija


2005-10-12

 

MINISTRĖS KAZIMIEROS PRUNSKIENĖS SUSITIKIMAI SU RUSIJOS FEDERACIJOS IR MASKVOS MINISTRAIS

 

Šią savaitę Žemės ūkio ministrės Kazimieros Prunskienės vadovaujama delegacija, kurios sudėtyje buvo Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos direktorius Kazimieras Lukauskas, Valstybinės augalų apsaugos tarnybos viršininkas Edmundas Morkevičius, ministrės padėjėjas Žilvinas Vaicekauskas.  Rusijos Federacijos žemės ūkio ministro Gordejevo kvietimu lankėsi Maskvoje. Programoje buvo numatyti susitikimai tarp abiejų šalių Žemės ūkio ministerijų vadovų,  veterinarijos bei fitosanitarijos tarnybų vadovų, taip pat buvo numatytas dalyvavimas tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Auksinis ruduo 2005“. Visuose susitikimuose Kazimieros Prunskienės vadovaujamą delegaciją lydėjo Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Rimantas Šidlauskas.  

Susitikime su RF Žemės ūkio ministru A.Gordejevu ypatingas dėmesys buvo skirtas maisto produktų ir augalų tranzitui per Lietuvą, dėl kurių pastaraisiais mėnesiais iškilo problemų, nes buvo įtarta kad keletos per Lietuvą į Rusiją įvežtų tranzitinių siuntų gali būti sufalsifikuoti veterinariniai sertifikatai. Abi pusės sutarė, kad šis procesas bus atidžiai kontroliuojamas, kiekvienu atveju vertinant šalies siuntėjos sertifikatų ir juose nurodytų siuntėjų autentiškumą. 2005 m. spalio 18 d. Europos Komisija organizuos pasitarimą Vilniuje dėl veterinarijos dokumentų klastojimo, į kurį Europos Komisija planuoja kviesti dalyvauti kolegas iš Rusijos Federacijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos.

Tuo pačiu konstatuota, kad Lietuvos produktų eksportui jokių kliuvinių Rusijos pusė nedaro ir nedarys, nes pažeidimų faktų iš Lietuvos pusės nebuvo nustatyta. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo kryptys maisto ir žemės ūkio produktų eksporto plėtojimo srityje. Konstatuotas spartus eksporto augimas ir tolimesnės jo galimybės. Kadangi per praėjusius šių metų mėnesius maisto produktų eksportas iš Lietuvos į Rusiją  padidėjo maždaug 40 proc., ministrė susitikimo metu domėjosi dėl eksporto galimybių ilgalaikiškumo ir stabilumo bei kokių nors galimų pokyčių iš Rusijos pusės reguliuojant importą. Atsakymas ministrei Kazimierai Prunskienei nesukėlė priežasčių susirūpinti dėl eksporto perspektyvos. Lietuvos eksportas į Rusiją ženkliai pralenkia maisto produktų eksporto didėjimą kitomis kryptimis, t.y. į kitas šalis.  

Per Lietuvos ambasadą Rusijoje Lietuvos delegacija buvo pakviesta apsilankyti Maskvos vyriausybėje, kur susitiko su Maskvos vyriausybės ministru, maisto resursų departamento vadovu A.I. Baburinu. Susitikimo metu ministrei K.Prunskienei buvo pateiktas prašymas kad pagal galimybę greičiau Lietuvos Vyriausybė išreikštų savo požiūrį į ketinamo Maskvoje įgyvendinti logistikos ir didmeninių sandėlių projekto perspektyvą. Lietuvos Ūkio ir Žemės ūkio ministerijos tuo klausimu jau ruošia Vyriausybei savo pastabas.  

Lietuvos delegacija taip pat lankėsi RF Dūmoje, pas Kaimo reikalų komiteto pirmininką A.Kulik kur buvo išsakyti abipusiai interesai į bendradarbiavimą žemės ūkio bei maisto sektoriuje ir veterinarijos bei fitosanitarijos srityje.

Lietuvos delegacija lankėsi „Auksinis ruduo 2005“ parodoje, kur dėmesingai susipažino su veislinės gyvulininkystės sekcija, Rusijoje gaminamos žemės ūkio technikos ekspozicijomis, domėjosi Europos sertifikatą turinčiais parodos eksponatais, Lietuvos paviljonu „Linas ir Viza“ ir kt. 

 

Artūras Vaškevičius 

Žemės ūkio ministrės atstovas spaudai

el.paštas: arturas@zum.lt, tel.: (8~5) 239 8424; mob.: (8~620) 73983