Ministrė kviečia diskutuoti dėl žemės ir maisto ūkio parodų tikslingumo

Data

2005 01 05

Įvertinimas
0

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

ATSTOVĖ SPAUDAI

Informacija

2005 sausio 05 d.

Tel.: 23910-19;  Mob.: 8-686-07058;  Faks.: 2391-015;
http://www.old.zum.lt; el.paštas: vilmak@zum.lt

MINISTRĖ KVIEČIA DISKUTUOTI DĖL ŽEMĖS IR MAISTO ŪKIO PARODŲ TIKSLINGUMO 

Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė su ministerijos bei pavaldžių institucijų specialistais aptarė parodos ,,AgroBalt” organizavimo tikslingumą.

 

,,Noriu pakviesti visuomenę diskusijai ir išgirsti daugelio socialinių partnerių nuomonę, ar tikslinga toliau organizuoti tradicinę ,,AgroBalt” parodą, ar vertėtų šią idėją transformuoti. Galbūt derėtų ieškoti naujų būdų, kaip palankiau formuoti šalies žemės ūkio ir maisto pramonės įvaizdį, plėtoti rinkodarą”, - sakė ministrė Kazimiera Prunskienė.   

 

Tarptautinė žemės ūkio, maisto ir pakuočių paroda ,,AgroBalt 2005" šiais metais turėtų vykti 14-tąjį kartą. Norint, kad ši paroda išliktų svarbiausiu ir didžiausiu žemės ūkio renginiu Baltijos regione, reikia sukurti naują parodos koncepciją ir strategiją, atsižvelgiant į pasikeitusią politinę ir ekonominę situaciją.

Parodos ,,AgroBalt” reikšmę galima lyginti su SAPARD paramos reikšme – jos abi buvo svarbios Lietuvos žemės ūkiui ir šalies reprezentacijai stojimo į ES laikotarpiu. Tačiau, ministrės nuomone, būdami Europos Sąjungos nariais, šalies žemės ūkio bei maisto pramonės įvaizdį galime formuoti ir kitais, efektyvesniais metodais, ypač įvertinant tai, jog ,,AgroBalt” dalyvių skaičius nuolat mažėja: lyginant 1999 m. ir 2003 m. sumažėjo 42 proc., tai yra nuo 670 iki 388 dalyvių.

 

           Žemės ūkio ministerija iki šiol buvo oficialus parodos ,,AgroBalt” rėmėjas. ,,Dialogas su visuomene, suinteresuotomis institucijomis, partneriais padėtų nustatyti, kaip tikslingiau panaudoti valstybės lėšas. Ministerija, atstovaudama valstybės interesams, turi apdairiai ir efektyviai investuoti valstybės resursus”, - teigia žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė.  

 

          Įstojus į ES, ministerija gauna daug pasiūlymų dalyvauti žemės ūkio parodose kitose šalyse. Skiriant lėšas šiems tikslams, jose būtų patraukliai pristatomas Lietuvos žemės ūkis ir maisto pramonė, amatai, propaguojamas kaimo turizmas ir taip formuojama palanki nuomonė rinkose. 

         

          ES remia dalyvavimą parodose, kurios rengiamos trečiosiose šalyse, todėl pristatydami savo šalies žemės ūkio ir maisto pramonės produkciją ir laimėjimus, naudotumėmės galimybe plėsti rinkas, skatinti eksportą. 

 

Vilma KAVALIAUSKIENĖ

Cituojant pranešimus, šaltinį prašome nurodyti.

Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.