2023-05-24

Ministras K. Navickas susitiko su JAE žiniasklaidos atstovais

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) žiniasklaidos atstovais.

Lietuvoje vieši vykdantysis „Al Fajr Daily“ dienraščio direktorius Dr. Sherif Al Basel, „Emirates News Agency“ (WAM) valdybos pirmininko pavaduotojas Husain Al Mannaee, žurnalistas iš “Emarat El Youm Daily” Youssry Moustafa ir IRIS MEDIA generalinis direktorius Dr. Gamal El Magaida.

„Susitikimas svarbus siekiant skatinti lietuviškų produktų eksportą į JAE, nes ši šalis yra globalus logistikos ir transportavimo centras, per kurį mūsų produktai iškeliauja į Persijos įlankos regiono šalis ir tolimesnes rinkas”, - sake žemės ūkio ministras K. Navickas.

JAE žiniasklaidos atstovai domėjosi investicijų mūsų šalyje ir maisto bei žemės ūkio produkcijos galimybėmis. Taip pat aptartos pagrindinės Lietuvos žemės ūkio gairės ir siekiai, strategija nuo ūkio iki stalo, ekologinė žemdirbystė ir jos produkcijos kelias į ugdymo įstaigas.

„Jaučiame didelį JAE susidomėjimą, o šis žiniasklaidos atstovų vizitas padidins Lietuvos žinomumą regione pristatant aukštos kokybės, inovatyvius maisto ir žemės ūkio produktus. Delegacija, lankydamasi Lietuvos įmonėse ypač domėjosi galimybėmis vystyti bendradarbiavimą verslo ir mokslo lygmeniu“, - teigia žemės ūkio ir komercijos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje JAE Šarūnė Šablevičienė, kurios kvietimu mūsų šalyje lankosi JAE atstovai.

Svečiai lankėsi įmonėje „AUGA Group“, tvariai ūkininkaujančiame ūkyje Ukmergės rajone, žemės ūkio kooperatyve „Pienas LT“, „Lietuvos agrarinių ir miškų ūkio tyrimų centre“, įmonėse „Vikonda“, „Vikeda“, ir „Daumantų padažai“.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produkcijos eksportas į JAE didėja, auga produkcijos įvairovė

2022 metais žemės ūkio ir maisto produktų bendrasis eksportas iš Lietuvos į JAE sudarė 15,2 mln. Eur, tai yra 79,6 proc.  daugiau nei 2021 m. Eksporto struktūroje pagal šalis JAE buvo 50 vietoje iš 152 eksporto partnerių.

79 proc. į JAE 2022 m. metais eksportuotų žemės ūkio ir maisto produktų buvo lietuviškos kilmės. Daugiausia eksportuota paruoštų maisto produktų, nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto, tabako ir perdirbtų tabako pakaitalų. Jų eksportuota už 6,5 mln. Eur, o palyginti su 2021 m., jų eksporto vertė padidėjo 89,6 proc. (nuo 3,4 mln. Eur).

31 proc. (19,9 proc. daugiau nei 2021 m.) visų į JAE eksportuotų lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų sudarė koncentruotas pienas ir grietinėlė, 7,7 proc. (69,6 proc. daugiau nei 2021 m.) – sūriai ir varškė, 5,1 proc. (49,1 proc. daugiau nei 2021 m.) – išrūgos, produktai iš natūralių pieno sudedamųjų dalių, 4,2 proc. (3,4 kart. daugiau nei 2021 m.) – duona, pyragai, bandelės, pyragaičiai, sausainiai ir kiti kepiniai.