Ministras A. Palionis: „Privalome kalbėti ir girdėti vieni kitus“

Data

2019 11 13

Įvertinimas
2
Susitikimas su ukinin.JPG

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, trečiadienį susitikęs su Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininku Aušriu Macijausku ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijų prezidentu Petru Puskunigiu, aptarė planuojamas mokestines reformas bei galimas jų pasekmes žemdirbiams.

Anot žemės ūkio ministro A. Palionio, pastarieji metai ūkininkams buvo tikras iššūkis, gyvulių ūkiai nepasiruošę pakankamai pašarų, žemdirbiai turi papildomų sąnaudų ūkio veikloje, tad papildoma mokestinė našta tik dar labiau apsunkintų situaciją.

„Suprantu ūkininkų nerimą dėl mokestinių siūlymų. Visada pasisakau už konstruktyvų dialogą, svarbu kartu ieškoti sprendimo, tinkančio visoms pusėms, ir nesupriešinti visuomenės. Socialinis solidarumas privalo būti, visi dirbantieji ir gaunantys pajamas turėtų solidariai prisidėti prie šalies poreikių, tačiau puikiai žinome, kad žemės ūkis yra labai specifinė pramonės šaka, kurią itin veikia įvairios nenumatytos aplinkybės – sausros, potvyniai ar kiti gamtos kataklizmai. O kur dar konkurencinė aplinka, skirtingas šalių išmokų dydis, įvairios augalų ligos ir kenkėjai. Tad rizikų žemės ūkyje yra labai daug. Kviečiu diskutuoti ir, svarbiausia, girdėti įvairias nuomones bei argumentus“, – neabejoja ministras.

Žemės ūkio ministerija pabrėžia, kad svarbu, jog bendra visų mokesčių ir įmokų našta verslui būtų pakeliama ir neskatintų trauktis iš verslo, o kaip tik skatintų jį plėtoti.  Svarbu išlaikyti žemės ūkio sektoriaus ir kaimo vietovių gyvybingumą, būtina skatinti kaimo gyventojų užimtumą ir naujų darbo vietų kūrimą kaimo vietovėse. Ūkininkai kaip tik yra tie, kurie kuria darbo vietas kaime.