Ministerijoje – Europos savaitės klegesys

Data

2018 05 08

Įvertinimas
3
mokiniai.JPG

Šiandien Žemės ūkio ministerijoje lankėsi 5-8 klasių moksleiviai iš Biržų rajono Kratiškių pagrindinės mokyklos. Europos savaitės proga jie ne tik apsilankė ministerijoje, susipažino su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku, bet ir žaidė žaidimus, kurių metu turėjo galimybę daugiau sužinoti ir užduoti klausimų apie Europos Sąjungos (ES) ir žemės ūkio teikiamą naudą visiems jos piliečiams.

Susitikę su žemės ūkio ministru mokiniai turėjo progą iš pirmų lūpų išgirsti paprastas tiesas apie Lietuvos žemės ūkį ir ES vaidmenį jį kuriant bei stiprinant. Taip pat ministras atsakė į svečiams kilusius klausimus, o atsisveikindamas pabrėžė, kad tiek žemės ūkio, tiek visos šalies ateitis priklausys nuo jų – šiandien dar besimokančių, jaunų smalsių protų.

Interaktyvus vaidmenų žaidimo metu mokiniai įsijautė į jaunųjų ministrų vaidmenį ir sprendė su maisto švaistymu susijusias problemas. Imituotame ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje moksleiviai susipažino su sprendimų priėmimo procesu ir galėjo praktiškai išbandyti jo eigą, tapę „šalių ministrais"  jie aktyviai diskutavo, balsavo.

Kasmet gegužės 9-ąją visoje ES minima Europos diena, o Europos savaitės metu (gegužės 7-11 d.) vyksta gausybė renginių, institucijos ir piliečiai kviečiami prisijungti prie įvairių iniciatyvų. Žemės ūkio ministerija šia proga pirmą kartą organizuoja susitikimą/diskusiją su moksleiviais.

Ministerija taip pat prisijungė prie orientacinio žaidimo „Europos pasas“ – mokiniai, užsukę į ŽŪM, kaip į vieną iš orientacinio žaidimo punktų, gaus specialų lipduką, o daugiausiai jų surinkę bus apdovanoti Užsienio reikalų ministerijos, Europos Komisijos atstovybės ir kt. partnerių įsteigtais prizais.

Europos savaitės metu ŽŪM ES reikalų koordinavimo skyrius prisijungia ir prie iniciatyvos „Atgal į mokyklas“ – gegužės 11 d. skyriaus specialistai lankysis paskirtoje mokykloje, kur kartu su moksleiviais diskutuos apie ES aktualijas ir pasidalins savo darbo su ES patirtimi.