Marijampolėje bus pinamas derliaus pabaigtuvių vainikas

Data

2005 10 06

Įvertinimas
0

Viešųjų ryšių skyrius

 

2005-10-06

 

MARIJAMPOLĖJE BUS PINAMAS DERLIAUS PABAIGTUVIŲ VAINIKAS

 

Spalio 8 d. 10 val. Marijampolės apskrities viršininko administracija Marijampolėje rengia respublikinę Derliaus dienos šventę ,,Ievaro juosta“. Pagrindiniai rėmėjai - Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Žemės ūkio ministerija, renginio globėja - žemės ūkio ministrė prof. habil. dr. Kazimiera Prunskienė.

Derliaus diena, tapusi tradiciniu dideliu renginiu ir žemdirbiams, ir miestiečiams, minima kiekvieną antrąjį spalio šeštadienį. Žemės ūkio ministerija, skatindama šalies regionų plėtrą, remia tradiciją šventę organizuoti vis kitame Lietuvos regione.

Šiemet Derliaus dienos paminėjimo šventė ,,Ievaro juosta“ organizuojama Marijampolėje. Ievaro juosta simbolizuoja iš paskutinių derliaus varpų nupintą vainiką, kuris ne tik saugo derlių nuo visokių nelaimių, bet ir lemia sėkmę kitų metų derliui.

Šventės metu visoms šalies apskritims ir savivaldybėms suteikiama puiki galimybė pristatyti savo veiklą, žmones, regiono kultūrą. Renginyje dalyvaus daugiau kaip 500 žemės ūkio produkcijos gamintojų ir prekybos įmonių, beveik 150 amatininkų ir tradicinių amatų puoselėtojų, 60 meno kolektyvų. Šį šeštadienį Marijampolėje šurmuliuos žemės ūkio gėrybių, liaudies meistrų dirbinių ir amatų mugė, apskričių tradicinių amatų bei verslų kermošius (Kauno g., Vytauto g. J.Basanavičiaus aikštėje ir Poezijos parke), šventėje koncertuos geriausi apskričių liaudies muzikos kolektyvai.

Teatralizuotas šventės atidarymas vyks 11 val., J.Basanavičiaus aikštėje. Jo metu Ievaro juostomis ir apdovanojimais bus pagerbti žemės ūkiui ir kaimo plėtrai nusipelnę ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ir kooperatyvai. Marijampolės kultūros centre (Vilkaviškio g.2/Kauno g.3), 16.30 val. bus įteikti Derliaus dienos šventės nominacijos ir apdovanojimai už geriausią savivaldybės (apskrities) kiemelį, už gražiausią tradicinių amatų kiemelį, už geriausią regiono meninę programą.

Šventei baigiantis, organizatoriai 15.30 val. visus dalyvius sukvies į J.Basanavičiaus aikštę pasigrožėti teatralizuotu uždarymu, ugnies skulptūromis, pasiklausyti šventinio pabaigtuvių sveikinimo koncerto.

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 16, faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt