„Maisto banko“ vadovas: „Reikėtų plėsti dalijamų produktų sąrašą

Data

2014 12 23

Įvertinimas
0

 

Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės kvietimu prieš pat Kalėdas į ministeriją atvyko labdaros organizacijų atstovai. „Gruodis – labdaros mėnuo, tokiu metų laiku ypač norisi padėti tiems, kam yra sunkiau,  todėl ir susitinkame su labdaros organizacijų atstovais, kad aptartume praėjusius metus ir išgirstume poreikius iš pirmų lūpų. Juk būtent jie daugiausia bendrauja su paramos gavėjais“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Su „Maisto banko“, Raudonojo kryžiaus draugijos ir Maltos ordino atstovais buvo kalbama apie labdaros dalijimą nepasiturintiesiems. Sausio 12 d. sunkiai besiverčiančias šeimas turėtų pasiekti maisto daviniai. „Norėtume plėsti produktų sąrašą, įdėti daugiau daržovių ar kitų produktų, kuriuos pagamina mūsų nacionaliniai augintojai. Taip pat norime padėkoti ministerijai, kad rūpinasi maisto kokybe ir padeda mums pagelbėti nepasiturintiesiems“, – kalbėjo laikinasis „Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius.  Susitikimo metu buvo nuspręsta, kad labdaros organizacijos prieš pradėdamas pirkimus ministerijai pateiks sąrašą produktų, kurių labiausiai reikia. „Labiausiai pageidaujami produktai yra cukrus ir aliejus“, – kalbėjo labdaros organizacijų atstovai.

Nemažas dėmesys skirtas vaisių ir daržovių dalijimo programai. Po Rusijos embargo ūkininkai aktyviai bendradarbiauja su „Maisto banku“ ir atiduoda jiems daržoves. Organizaciją maloniai nustebino augantis daržovių poreikis, tačiau kyla sunkumų dėl jų sandėliavimo. „Maisto banko“ atstovai pasiūlė daržoves perdirbti, kad pagamintą produkciją galima būtų ilgiau vartoti. Ministerija šį pasiūlymą ketina apsvarstyti, daržovių perdirbimas padėtų ne tik labdaros organizacijoms, bet ir patiems ūkininkams.

Žemės ūkio ministerijos iniciatyva Lietuva maisto dalijimo nepasiturintiesiems programoje pradėjo dalyvauti nuo 2006 m. pavasario. Tais metais 200 tūkst. nepasiturinčių Lietuvos šeimų gavo 9 tūkst. tonų maisto produktų už 8,6 mln. litų.

Žemės ūkio ministerijos informacija