Lietuvos pajūryje - žvejų "konkurentai"

Data

2000 12 22

Įvertinimas
0


 ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA

Viešųjų ryšių sekretoriatas

Tel.: 391 -  019,   391 - 018;     Fax.: 391 - 015;
www.old.zum.lt; el.paštas: vilmak@zum.lt
Viešųjų ryšių sekretoriato viršininkė Vilma Kavaliauskienė

 Informacija 2000 m. gruodžio 22 d.

LIETUVOS PAJŪRYJE – ŽVEJŲ “KONKURENTAI”

Lietuvos pajūrį nuo Būtingės iki Karklės labai pamėgo neseniai čia atsiradę retos rūšies ruoniai. Gamtosaugininkų nuomone, šiuo metu mūsų šalies Baltijos jūros pakrantėje gyvena jau daugiau kaip 20 ruonių.

Neseniai atsiradusia ruonių kaimynyste ne itin patenkinti Lietuvos žvejai. Jeigu anksčiau saulėje besideginantis ruonis sukeldavo tik poilsiautojų nuostabą, tai šiandien - įsigudrino suėsti į jų tinklus įsipainiojusią žuvį ir tapo rimtu žvejų konkurentu.

Šią savaitę Klaipėdoje Žuvininkystės departamento prie ŽŪM surengtoje mokslinėje gamybinėje konferencijoje "Baltijos jūros ir Kuršių marių žuvų ištekliai ir jų racionalus naudojimas” žvejai skundėsi, kad ruoniai ir jų mažyliai ne tik išgaudo į jų tinklus įsipainiojusią žuvį, bet ir sudrasko daug kainuojančius tinklus. Šią problemą teks spręsti kartu su gamtosaugininkais, kadangi minėta reta ruonių rūšis yra saugoma visame Baltijos baseine. Taigi, kol gamtosaugininkai nuspręs ką daryti, žvejams nelieka nieko kita, kaip tik susitaikyti su šių žavių gyvūnėlių, pamėgusių Baltijos pakrantę, išdaigomis.

Mokslininkai, tyrę Baltijos jūrą, konstatavo ir dar vieną klimato pakitimo pasekmę - nustatyta, jog kasmet jūros lygis pakyla net 7 mm. Belieka tik spėlioti, per kiek laiko Žemaitijos pakrantė atsidurs po vandeniu, kuriame ir toliau išdykaus gražuoliai ruoniai.

 

Viešųjų ryšių sekretoriatas
Cituojant pranešimus, prašome nurodyti šaltinį.
Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.