Lietuvos ir Vokietijos žemės ūkio ministrų dėmesys – žemės ūkio srities prioritetams

Data

2020 05 29

Įvertinimas
2
vkiet.jpg

Penktadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir Vokietijos Federacinės Respublikos maisto ir žemės ūkio ministrė Julija Kliokner (Julia Klöckner) vaizdo konferencijoje aptarė  Vokietijos pirmininkavimo ES (Europos Sąjungos) tarybai prioritetus žemės ūkio srityje.

Vokietijai pirmininkaujant ES Tarybai jai teks dar Kroatijos pirmininkavimo metu pradėti darbai ir kilę iššūkiai, tarp kurių - COVID-19 pandemijos sukeltos krizės padarinių įveikimo priemonės, derybos dėl naujojo ES biudžeto ir ES Bendrosios žemės ūkio politikos paramos tęstinumo užtikrinimas.

Esamų ir laukiančių žemės ūkio iššūkių finansavimo užtikrinimas bus vienas didžiausių Vokietijos pirmininkavimo iššūkių. Žemės ūkio ministras A. Palionis ir Vokietijos žemės ūkio ministrė sutarė, kad kaip niekada yra būtinas stiprus žemės ūkio finansavimas. 

Ministras A. Palionis pabrėžė, kad reikalingas stiprus finansavimas abiem Bendrosios žemės ūkio politikos ramsčiams, kad galėtume išpildyti didesnės ambicijos lūkesčius. Esminis Lietuvos prioritetas, kurio sprendimas negali būti atidėliojamas – ryžtingas tiesioginių išmokų lygio suvienodinimas tarp ES šalių ūkininkų.

Pokalbio metu pasidalyta abiem šalims tenkančiais iššūkiais kovoje su koronaviruso pandemijos sukeltais padariniais žemės ūkiui. Vokietijoje, kaip ir Lietuvoje, labai svarbus mažėjančių pieno kainų klausimas, taip pat – aktuali apsirūpinimo darbo jėga žemės ūkio sektoriuje problema.

Vokietijos žemės ūkio ministrė pabrėžė gyvūnų gerovės ženklinimo suvienodinimo ES lygmeniu klausimą, kaip vieną svarbiausių Vokietijos pirmininkavimo iniciatyvų. Lietuva jau anksčiau yra išreiškusi palaikymą šiai Vokietijos iniciatyvai.

Žemės ūkio ministras A. Palionis išsakė palaikymą Vokietijai siekiant aukščiausių tikslų artėjančio pirmininkavimo ES Tarybai metu, bei norą bendradarbiauti ieškant efektyviausių sprendimų, užtikrinančių ES žemės ūkio politikos ateitį.