Lietuviškų maisto produktų gamintojai dalyvaus jubiliejinėje tarptautinėje parodoje ,,Žalioji savaitė 2005“

Data

2004 12 30

Įvertinimas
0

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS

 

Informacija

 

2004 gruodžio 30 d.

 

Tel.: 2391-016, Faks. 2391-015;

http://www.old.zum.lt ;  el.paštas: jurgap@zum.lt

 

LIETUVIŠKŲ MAISTO PRODUKTŲ GAMINTOJAI DALYVAUS JUBILIEJINĖJE TARPTAUTINĖJE PARODOJE ,,ŽALIOJI SAVAITĖ 2005“

 

Sausio 21-30 dienomis Vokietijoje, Berlyno parodų centre, jau 70 kartą vyks tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda - mugė „Žalioji savaitė 2005“ („Grüne Woche 2005“).

Kaip informavo Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros generalinis direktorius Aristydas Kulvinskas, Lietuva šioje parodoje dalyvaus jau trečią kartą. „Žalioji savaitė“ skirta vartotojams, todėl visuose stenduose aktyviai vyksta prekyba. Lietuvos ekspozicija, kuri bus rengiama 8.2 salėje, 148 kv. m plote, kaip ir pernai, išsiskirs originaliu, primenančiu etnografinę Lietuvos sodybą, apipavidalinimu. Tarptautinės parodos lankytojai vėl turės galimybę tiesiogiai pabendrauti su mūsų gamintojais bei patys įsitikinti puikiu lietuviškų maisto produktų skoniu ir kokybe. „Ypač džiugina tai, kad kiekvienas metais sulaukiame vis daugiau ištikimų lietuviškų produktų gerbėjų, nekantriai laukiančių šios parodos“, - sakė generalinis direktorius Aristydas Kulvinskas.

Didelį dėmesį Lietuvos gamintojams parodoje skyrė ir Vokietijos žiniasklaida. Parodoje dalyvavusių įmonių atstovai buvo labai patenkinti dalyvavimo „Žaliojoje savaitėje 2004” rezultatais, nes įgijo vertingos patirties ateičiai, užmezgė naudingus verslo kontaktus.

Šiemet parodoje savo produkciją pristatys 9 mūsų šalies pramonės įmonės. ŽŪB „Nematekas“ ir AB „Krekenavos agrofirma” išrankiems Vokietijos vartotojams siūlys įvairius mėsos gaminius, V.Stankevičienės įmonė „Saimeta“ – ekologiškus duonos, pyrago gaminius, TŪB „Mėta” – ekologiškas arbatas ir ekstraktus, UAB „Namų tekstilė“ – tekstilės gaminius, rūbus, aksesuarus, suvenyrus, Romualdo Misevičiaus įmonė - grikių kruopas, grikių lukštų pagalves bei čiužinius, AB „Ragutis“ vaišins alumi, savo produkciją atveš UAB „Ustukių malūnas“ ir UAB „Gerovės konservų fabrikas”.

Tarptautinėje parodoje bus pateikta daug naujovių vaisių, daržovių augintojams bei perdirbėjams, žuvies, mėsos, pieno produktų, gėrimų gamintojams, kaip visuomet ypač akcentuojant ekologinį ūkininkavimą. Parodos metu vyks tarptautiniai susitikimai, diskusijos, kitos teorinės konferencijos ir praktiniai žemės ūkio technologijų pasiekimų demonstravimai.

Tradiciškai žemės ūkio politikos ir mokslo atstovai diskutuos 2005 m. sausio 22 d. organizuojamame Rytų - Vakarų žemės ūkio forume, šįkart pavadintame „Stiprus žemės ūkis ir naujovės – galimybė ir iššūkis politikai ir visuomenei“, o sausio 27 d. vyks tarptautinis žemės ūkio politikos forumas „Europos žemės ūkis po ES  išsiplėtimo – ar konkurencingos naujosios šalys narės?“.

Ši nuo 1926 metų rengiama paroda yra viena seniausių ir populiariausių parodų Vokietijoje, visuomet sulaukianti ypač didelio įvairių šalių lankytojų ir politikų dėmesio. Bendras parodos plotas - 114 tūkst. kv. m. 2004 m parodoje dalyvavo 1 581 eksponentas iš 55 pasaulio šalių, ją aplankė per 466 tūkst. lankytojų, iš jų apie 100 tūkst. - specialistai. Paroda  domėjosi 4 000 žurnalistų iš 70 pasaulio šalių.

Vokietija Lietuvai yra labai svarbi verslo partnerė. 2003 metais žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Vokietiją sudarė 11 proc. žemės ūkio ir maisto prekių eksporto, importas – 14 proc. importo. Lietuva į Vokietiją daugiausia eksportavo  pieno produktus (sūrius, pieno miltelius, sviestą), pašarus gyvūnams (kačių bei šunų maistą), žuvies produktus, sultis, rapsų sėklas, grybus, šokolado gaminius, kviečius ir kt. Iš Vokietijos daugiausia buvo importuojamas aliejus bei margarinas, kava ir arbata, tabako gaminiai, mėsa (kiauliena, paukštiena, mėsos subproduktai), padažai, šokolado gaminiai, sultys, mineralinis vanduo bei gaivieji gėrimai.

 

Parengė Jurga Palionytė

Cituojant pranešimus, šaltinį prašome nurodyti.
Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.