Lenkiškai jautienai – padidintas dėmesys

Data

2019 01 31

Įvertinimas
0
sonkauliukai.jpg

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė ir uždraudė tiekti rinkai beveik 82 kg galimai nesaugios lenkiškos jautienos.

Į Lenkijos žiniasklaidoje neseniai pasirodžiusią informaciją apie galbūt nelegaliai skerdžiamus sergančius galvijus iš karto sureagavo ir Lenkijos, ir Lietuvos už maisto saugą atsakingos institucijos.

Lenkijos institucija, atlikusi patikrinimus mėsos perdirbimo įmonėse, rado neaiškios kilmės, galimai nesaugios jautienos. Apie tai informuota Europos Komisija ir valstybių narių atsakingos institucijos.

Ši mėsa pateko ne tik į Lietuvą, bet ir kitas ES valstybes: Estiją, Suomiją, Prancūziją, Vengriją, Portugaliją, Rumuniją, Ispaniją, Švediją.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, tikrindami Lietuvos rinkai pateiktą jautieną, rado neaiškios kilmės mėsos, gautos iš Lenkijos įmonės „Zaklad mięsny“.

Pradėjus tyrimą nustatyta, kad galimai nesaugios jautienos įsigijo 2 Lietuvos įmonės.  

VMVT inspektoriai nedelsdami atliko patikrinimus lenkišką jautieną įsivežusiose įmonėse ir nustatė, kad šios partijos jautiena tebesaugoma įmonių sandėliuose, mėsa nebuvo išplatinta Lietuvos rinkoje.

Įmonėms uždrausta šią produkciją tiekti rinkai ir nurodyta sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonėse.