Lengvatinėms paskoloms - papildomai 50 mln. Eur

Data

2020 11 05

Įvertinimas
0
eurooo.png

Siekiant sumažinti koronaviruso pandemijos įtaką ūkio subjektams ir užtikrinti veiklos tęstinumą bei darbo vietų išsaugojimą, lengvatinių paskolų priemonei įgyvendinti papildomai skirta dar 50 mln. Eur.

Finansinei skatinamajai priemonei „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“, kurią įgyvendina UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF), iš pradžių buvo skirta 40 mln. Eur. Jau pasirašyta sutarčių už 35,9 mln. Eur.

Tačiau ŽŪPGF atlikus poreikio vertinimą paaiškėjo, kad COVID-19 ekonominės krizės trumpuoju laikotarpiu finansavimo apyvartinėms lėšoms trūkumas, kurio nepadengs rinka, gali siekti iki 96,5 mln. Eur. O priemonei įgyvendinti atrinktų 11 finansų tarpininkų prašymuose nurodytas lėšų poreikis iki 2020 m. gruodžio 31 d. siekia net 129 mln. Eur.

Todėl Žemės ūkio ministerija inicijavo, kad paskolų priemonei įgyvendinti papildomai būtų skirta dar 50 mln. Eur. Sprendimas padidinti priemonei skirtą biudžetą jau suderintas su Europos Komisija, pasirašytas papildomas susitarimas su ŽŪPGF ir artimiausiu metu papildomos lėšos pasieks ūkio subjektus.