Lašišų ir šlakių dirbtinio veisimo darbai – pačiame įkarštyje

Data

2019 11 12

Įvertinimas
0
zuvis.jpeg

Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Rytų regiono žuvivaisos skyriuje, Žeimenoje, dabar pats darbymetis – pradedamas naujas lašišų ir šlakių veisimo ciklas. Pavasarį Lietuvos upes papildys tūkstančiai šių žuvų jauniklių.

Spalio mėnesį prasidėjus lašišų ir šlakių neršimo laikotarpiui, tarnybos specialistai gaudė šias žuvis didžiosiose Lietuvos upėse. Sugautos žuvys buvo vietoje apžiūrimos: tinkamos reprodukcijai vežamos į Žeimenos žuvivaisos skyrių, o netinkamos –  paleidžiamos atgal į upes.

Šiuo metu iš sugautų lašišų ir šlakių reproduktorių dirbtinai imami ikrai ir pieniai, atliekamas dirbtinis apvaisinimas. Apvaisinti ikreliai visą žiemą bus laikomi inkubatoriuose, kuriuose bus palaikoma reikiama temperatūra, vanduo prisotinamas deguonies. Ilgus mėnesius ikreliai bus kasdien prižiūrimi, išrenkami negyvybingi. Pavasarį iš apvaisintų ikrelių išsiris lervutės, kurios bus perkeltos į paauginimo baseinus. Paaugintos iki 4–7 g svorio, žuvytės kitų metų gegužę bus išleistos į upes ir papildys šių taurių žuvų populiacijas.

 Dirbtinis veisimas Lietuvoje yra neatsiejama lašišinių žuvų išteklių valdymo plano dalis, pagal kurią atkurta nykstanti lašišų ir šlakių populiacija.

Tikimasi, kad šį rudenį į inkubacinę sistemą bus surinkta apie 250 tūkst. vnt. apvaisintų šlakių ir 200 tūkst. vnt. lašišų ikrų.

 Šiais metais į Lietuvos valstybinius vandens telkinius Žuvininkystės tarnybos specialistai išleido daugiau nei 347 tūkst. vnt. lašišų ir šlakių. Kitais metais taip pat planuojama išleisti panašų šių žuvų kiekį.