Kokią valdą registruojame Žemės ūkio ir kaimo verslo registre?

Data

2003 11 06

Įvertinimas
1

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO


Atstovė spaudai

Tel.: 239 10 19;  Mob.: 8-686-07058;  Faks.: 239 10 15;
http://www.old.zum.lt; el.paštas: [email protected]

 

2003 lapkričio 06 d. informacija

 

KOKIĄ VALDĄ REGISTRUOJAME ŽEMĖS ŪKIO IR KAIMO VERSLO REGISTRE ?

 

Pastaruoju metu daugelis žemdirbių, norėdami gauti ES ir nacionalinę paramą, registruoja  žemės ūkio ir kaimo valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, nes be šios registracijos jie negaus jokios paramos.

Tačiau daugelis žemdirbių baiminasi, kad registruojant žemės ūkio ir kaimo valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre reikės atlikti ir teisinę valdos registraciją Registrų centre Nekilnojamo turto registre.

Žemdirbiai turi žinoti, kad tokia informacija yra klaidinga, nes žemės ūkio ir kaimo valdos nereikia registruoti Nekilnojamojo turto kadastre (registre) - šiame registre atliekama teisinė namų valdos, tai yra žemės sklypo su pastatais,  registracija. 

 

  ,,Registruojant žemės ūkio ir kaimo valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, žemės ūkio veiklos subjektai tikrai neverčiami registruoti savo nekilnojamąjį turtą Nekilnojamojo turto registre,” – paaiškino Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro direktorius Sigitas Puodžiukas.

ES teisės aktuose žemės ūkio valda apibrėžiama kaip fizinio ar juridinio asmens arba kelių asmenų, užsiimančių žemės ūkio veikla arba veikla, kuri teisės aktuose apibrėžta kaip alternatyvi žemės ūkiui veikla, vykdomos gamybos, teikiamų paslaugų ir gamybinio potencialo visuma, susijusi bendrais valdymo, techniniais ir ekonominiais santykiais.

 

Pildydamas prašymą registruoti žemės ūkio valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, žemdirbys turi nurodyti vieno ir tik vieno iš visų naudojamų nekilnojamųjų daiktų – arba žemės sklypų, arba  statinių – tam tikrus konkrečius duomenis. 

Pirmiausia, reikia nurodyti buvimo vietą - savivaldybės pavadinimas, seniūnijos pavadinimas,  vietovės pavadinimas.

Antra, jeigu naudojamas žemės sklypas ar statinys įregistruotas Nekilnojamojo turto registre, reikia nurodyti unikalų numerį.

Jei sklypas dar neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre, tačiau jam jau padarytas žemėtvarkos projektas, reikia nurodyti žemės sklypo duomenis iš žemėtvarkos projekto - kadastro vietovės numerį, kadastro bloko numerį ir žemės sklypo projektinį numerį.

 Jeigu žemės sklypui dar nesudarytas žemėtvarkos projektas, tai pagal žemėtvarkininko pažymą apie tokį žemės sklypą naudojami šie žemės sklypo duomenys - kadastro vietovės numeris, kadastro bloko numeris ir žemės sklypo būsimasis projektinis numeris.

Tai reiškia, kad registruojant žemės ūkio ir kaimo valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, užtenka nurodyti tik vieno žemės sklypo arba vieno statinio duomenis, visų kitų naudojamų žemės sklypų užtenka nurodyti tik bendrą plotą.

Žemdirbiai turi nesibaimindami žinoti, kad registruojant žemės ūkio ir kaimo valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, jokių žemės naudojimo pagrindus patvirtinančių dokumentų pateikti nereikalaujama, taigi, nebūtina registruoti savo turto Nekilnojamojo turto registre.

 

Vilma KAVALIAUSKIENĖ  

Cituojant pranešimus, šaltinį prašome nurodyti.
Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.