Kitais metais Lietuvos žvejai galės sugauti daugiau krevečių

Data

2005 09 26

Įvertinimas
0

Viešųjų ryšių skyrius

 

2005-09-26

 

KITAIS METAIS LIETUVOS ŽVEJAI GALĖS SUGAUTI DAUGIAU KREVEČIŲ 

 

Praėjusią savaitę Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos specialistai dalyvavo Taline vykusiame 27-ajame Žvejybos šiaurės vakarų Atlante organizacijos (NAFO) metiniame susitikime, į kurį atvyko 11 šalių - Europos Bendrijos, Kanados, Rusijos, JAV, Ukrainos, Islandijos, Norvegijos, Danijos (Farerų salų ir Grenlandijos vardu), Prancūzijos (Sent Pjero ir Migelono vardu), Japonijos ir Pietų Korėjos - atstovai.

Kaip informavo Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Aidas Adomaitis, susitikimo metu buvo nagrinėjami NAFO stiprinimo ir reorganizavimo klausimai,  žuvų išteklių būklė šiaurės vakarų Atlanto rajone, žvejybos galimybės 2006 metais bei NAFO žvejybos taisyklių pakeitimai.

Svarstant žuvų išteklių būklę ir žvejybos galimybes 2006 metais, daugiausiai diskusijų kilo dėl okeaninių jūros ešerių bei krevečių žvejybos. Skirstant okeaninių jūros ešerių kvotas, Lietuvai 2006 m. skirta 3 637 t jūros ešerių kvota. Atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas, Lietuvos žvejai kitais metais galės sužvejoti 245 t krevečių (2005 m. skirta 144 t).

Susitikimo metu nutarta sudaryti darbo grupę, kuri detaliau išnagrinės progresyviausių regioninių žvejybos organizacijų veiklą ir pateiks konkrečius siūlymus dėl NAFO reorganizavimo. Daugelį pasiūlymų dėl žvejybos taisyklių keitimo buvo nuspręsta toliau tobulinti ir apsvarstyti 2006 m. įvyksiančiame Nuolatinio komiteto tarptautinei kontrolei (STACTIC) susitikime.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 16, faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt