Kinai nebrėžia jokių ribų bendradarbiavimui

Data

2017 09 22

Įvertinimas
0
pekin.JPG

Kinijos žemės ūkio ministerija pasiruošusi padėti Lietuvai surengti 13-ąjį Žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą tarp Kinijos ir 16 Vidurio bei Rytų Europos šalių. Šis svarbus renginys kartu su tarptautine paroda „AgroBalt‘ 2018” kitais metais įvyks Vilniuje.

Lietuvos žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, šiandien Kinijoje forumo organizacinius klausimus aptaręs su šios šalies žemės ūkio viceministru Qu Dongyu, taip pat informavo, kad Kinijos žemės ūkio ministerijos komanda žada suburti ir gausią verslininkų delegaciją. Ji atvyks į Lietuvą dalyvauti parodoje „AgroBalt‘ 2018” ir susitiks su mūsų šalies maisto pramonės įmonėmis, norinčiomis eksportuoti savo produkciją į Kiniją.

Susitikimo metu viceministras Qu Dongyu pasidžiaugė aktyviu Lietuvos dalyvavimu aukšto lygio politiniuose susitikimuose bei parodose. Šiuo metu Pekine vykstančioje tarptautinėje Kinijos žemės ūko ir prekybos parodoje vėl įrengtas Lietuvos stendas, pasižymintis didele maisto produktų įvairove. Pokalbio metu R. Taraškevičius atkreipė dėmesį  į parodos atidarymo dieną Kinijos žemės ūkio ministro išsakytą mintį, jog mūsų žemės ūkio politikos panašumas yra akcentas maisto kokybei. Viceministras Qu  Dongyu pabrėžė, kad kokybiškų lietuviškų produktų eksportui į Kiniją ribų nėra, tereikia atsižvelgti į jos reikalavimus. Savo ruožtu Lietuva buvo pakviesta dalyvauti Kinijos organizuojamoje pirmojoje tarptautinėje importo parodoje, kuri įvyks Šanchajuje lapkričio pradžioje.

Vizito metu Lietuvos žemės ūkio ministerijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai taip pat susitiko su Kinijos generalinės kokybės priežiūros ir karantino administracijos (AQSIQ) ekspertais ir detaliai aptarė visų eksporto leidimų klausimus.

Suderinus sertifikato reikalavimus dėl šaldytos jautienos eksporto į Kiniją, lietuviai artimiausiu metu pateiks atnaujintus ir suderintus sertifikatų pavyzdžius, todėl galima tikėtis ir spartaus galutinio rezultato – šaldytos jautienos eksporto.

Aptariant papildomų pieno perdirbimo įmonių įtraukimą į Kinijos atsakingos institucijos sąrašus buvo detaliai nurodyta, kokią papildomą informaciją dar reikėtų pateikti, norint eksportuoti ultra aukšta temperatūra apdorotą pieną. Kinijos ekspertai pabrėžė, kad šiam kokybiškam produktui, skirtam galutiniam vartotojui, reikalinga daug išsamesnė dokumentacija.

Lietuvių delegacija lankėsi ir didžiausioje Kinijos šviežių pieno produktų gamintojų įmonėje „Sunyuan”, kuri šia produkcija aprūpina 90 proc. visų Pekino vartotojų. „Džiaugiamės, kad šį įmonė, pagaminanti produkcijos tiek, kiek trečdalis Lietuvos pieno sektoriaus, jau derasi dėl bendradarbiavimo su dviem mūsų įmonėmis”, – situaciją apibūdino viceministras R. Taraškevičius.