Kinai atliko planuojamų eksportuoti lietuviškų kviečių auditą

Data

2018 11 12

Įvertinimas
2
DSC_0172.JPG

Visą savaitę Lietuvoje viešėję Kinijos Muitinės generalinės administracijos (GACC) atstovai įvertino eksportui ruošiamų lietuviškų kviečių fitosanitarinės kontrolės procedūras. Sulaukus oficialių šio audito išvadų paaiškės, kaip greitai Kinijos rinka bus atverta lietuviškiems kviečiams.

Vizito metu buvo nagrinėjama fitosanitarinė kontrolė visuose kviečių ruošimo realizacijai etapuose. Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Telšių ir Klaipėdos apskrityse kinai susipažino su grūdų saugojimu, fitosanitarinių reikalavimų užtikrinimu, o Klaipėdos jūrų uoste – su grūdų krova.

GACC atstovai taip pat bendravo su valstybės institucijų ir socialinių partnerių, tiesiogiai susijusių su prekyba grūdais, atstovais.

„Lietuva yra ta šalis, kuri gali Kinijos vartotojams pasiūlyti aukštos kokybės produktų. Nors šiuo metu eksportas į Kiniją nėra didelis, tačiau, tikimės, kad glaudus mūsų šalių bendradarbiavimas leis pakelti importo-eksporto kartelę į visai kitą lygį”, – susitikimo Žemės ūkio ministerijoje metu pabrėžė Venantas Griciūnas, žemės ūkio viceministras.

Kinai taip pat padėkojo už operatyvų visų instutucijų darbą, džiaugėsi, kad audito metu į jų klausimus buvo greitai atsakyta, suteikta visa dominanti informacija.

GACC atstovai atkreipė dėmesį į tai, kad į Kinijos rinką jau pateko nemažai lietuviškų produktų, jų kiekiai didėja, o visa tai neatsiejama nuo glaudaus įvairaus lygio institucijų bendradarbiavimo.

Į Kiniją kasmet įvežama 100 mln. t įvairių grūdinių kultūrų, iš jų – 4 mln. t kviečių. Kadangi Kinijos vartotojų poreikiai smarkiai keičiasi, ši šalis vis plačiau atveria duris eksportui. Siekiama, kad būtų įvežami kuo didesni įvairesnių prekių kiekiai.

Lietuvoje kasmet išauginama apie 6 mln. t grūdų, daugiau kaip pusė jų eksportuojama.