Kaliningrade aptarti žuvininkystės klausimai

Data

2005 11 29

Įvertinimas
0

 Žemės ūkio ministerija

2005-11-29

 

KALININGRADE APTARTI ŽUVININKYSTĖS KLAUSIMAI

 

Praėjusią savaitę Žemės ūkio ministerijos, Aplinkos ministerijos, Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos, Vilniaus universiteto Ekologijos instituto, Valstybinio žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centro, Žuvininkystės įmonių asociacijos ,,Lampetra“  atstovai dalyvavo  Kaliningrade vykusioje bendros Lietuvos Respublikos  ir Rusijos Federacijos komisijos žuvininkystės klausimais šeštojoje sesijoje.

Kaip informavo Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Aidas Adomaitis, sesijos metu pasikeista informacija apie 2004-2005 metų Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo rezultatus, tiriant Kuršių marių ir Vištyčio ežero žuvų išteklius, žvejybos reguliavimo priemones ir kitus klausimus.

Mokslininkų duomenimis, pagrindinių verslinių Kuršių marių žuvų - karšių, starkių, stintų, kuojų ir ešerių būklė yra patenkinama. Pažymėta, kad Lietuvai priklausančioje Kuršių marių dalyje, Nemuno žemupyje ir Baltijos jūros priekrantėje ateinančiais metais žvejai  galės sugauti 460 t karšių, 130 t starkių ir 470 t stintų,  o Vištyčio ežere - 31,6 t įvairių rūšių žuvų.

Aptariant bendradarbiavimą žuvų išteklių apsaugos srityje, akcentuota, kad Kuršių marių ir Vištyčio ežero žuvų ištekliai gali būti atkurti įveisiant vertingų rūšių žuvis. Abiejų šalių atstovai diskutavo ir dėl bendrų žvejybos Kuršių mariose taisyklių sukūrimo - 2006 metais nutarta organizuoti Lietuvos ir Rusijos Federacijos žuvininkystės specialistų susitikimą.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija.
tel. (8~5) 239 10 16,  faks.  (8~5) 239 12 12; el. paštas spauda@zum.lt