Jungtinių Arabų Emyratų rinka vilioja Lietuvos gamintojus

Data

2019 12 03

Įvertinimas
4
DSC02915.JPG

Konferencijoje  „Lietuvos maisto sektoriaus galimybės Artimuosiuose Rytuose. Jungtiniai Arabų Emyratai“ Artimųjų Rytų rinkos ekspertai dalijosi savo žiniomis apie socialinius bei kultūrinius panašumus ir skirtumus, rinkos tendencijas bei pateikė aiškias gaires apie eksporto galimybes bei prekybos plėtrą regione.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, sveikindamas konferencijos dalyvius, pasidžiaugė, kad lietuviškos kilmės žemės ūkio ar maisto produktų galima rasti net 143 pasaulio šalyse, o eksporto apimtys stabiliai auga. Tikėtina, kad šiais metais bendras žemės ūkio sektoriaus eksportas pasieks 5 mlrd. eurų. Lietuvos ekspertai, įvertinę beveik 400 produktų grupes, turinčias galimybių eksportui į JAE, pirmąją vietą skyrė ne kam kitam, o būtent maisto produktams.

„Mes esame ir turime likti aukštos kokybės žemės ūkio ir maisto produktus eksportuojančia šalimi. Jungtiniai Arabų Emyrai (JAE) tampa svarbiu Lietuvos partneriu Artimųjų Rytų regione. Tai mūsų maisto pramonę labai dominanti šalis, galinti tapti vartais į kitas Persijos įlankos bei Šiaurės Afrikos šalis. Prekybos apimtys su JAE kol kas nėra didelės, tačiau dedamos pastangos duoda rezultatus – ten jau parduodame pieno produktus, gėrimus, svarbus ir pašarų eksportas. Neabejoju, kad mūsų potencialas ir galimybės yra kur kas didesnės“, – kalbėjo žemės ūkio ministras.

Ministras taip pat pastebėjo, kad šiemet Adu Dabyje pradėjusi veikti Lietuvos ambasada bus vienas esminių faktorių, padėsiančių suartinti Lietuvos eksportuotojus su JAE rinkos dalyviais, o po gero pusmečio pradėsiantis dirbti žemės ūkio atašė sėkmingai bendradarbiaus ir padės realizuoti įmonių tikslus JAE rinkoje.

Nuo teisės – iki sėkmės istorijų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros inicijuotoje konferencijoje pranešimą apie įėjimo į JAE rinką subtilybes skaitė Dr. Abdulrahman Al Ansari, apie įmonių steigimo formas ir procedūras šioje šalyje pasakojo „3 S Group“ generalinis direktorius Shresht Sharma. Praktiniais patarimais žengiantiems į JAE pasidalijo Tejoury LTD generalinis direktorius Tomas Kriščiūnas.

Konferencijos pranešėjai susirinkusiems pasakojo apie JAE verslo teisinius pagrindus, verslo etiką, kultūrinius skirtumus, taip pat pasidalyta ir sėkmės istorijomis JAE rinkoje.

Lietuvos gamintojų balsas – „Gulfood 2020“

Kasmet Lietuvos maisto ir verslo pramonės atstovai dalyvauja tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood“, kur ne tik supažindina šios šalies vartotojus su mūsų šalies galimybėmis, bet ir užmezga verslo kontaktus. Ne išimtis ir ateinantys 2020–ieji. 

Vasario 16–20 d. Dubajuje šioje parodoje savo produkciją pristatys 15 Lietuvos įmonių: uždarosios akcinės bendrovės „Amber Pasta“, „Malsena“, „KG Distribution“, „Vis Aqua“ , „Cerera“, „Litamilk“, „Grainmore“, „Naujasis Nevėžis“, „Granex“, „Choco group“, „Marijampolės pieno konservai“, akcinės bendrovės „Kauno grūdai“, „Pieno žvaigždės“, „Vilkyškių pieninė“ ir žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“.

Kitąmet Dubajuje vyks ir dar viena Lietuvai svarbi pasaulinė paroda „EXPO 2020“. Apie galimybes Lietuvai prisistatyti šioje milžiniškoje parodoje papasakojo Lietuvos ekspozicijos generalinis komisaras, LR aplinkos ministerijos „EXPO“ grupės vyriausiasis patarėjas Romas Jankauskas.

Eksportas į JAE

Bendras visų prekių eksportas į JAE 2018 m. siekė 50 mln. Eur.  Žemės ūkio ir maisto pramonė eksportavo už maždaug 3,2 mln. Eur, iš jų maisto produktų – už maždaug 2 mln. Eur, o pašarų – už 1,2 mln. Eur.

Su JAE suderinti visi sertifikatai: Veterinarijos sertifikatai šunims ir katėms, vandens gyvūnų produktų (žuvies ir žuvies produktų, įskaitant moliuskus, vėžiagyvius ir dygiaodžius) eksportui, pieno ir pieno produktų eksportui, gyvūnų augintinių pašarui, galvijams, gyvų paukščių, vienadienių viščiukų, inkubaciniams kiaušiniams, eksportuojamiems į JAE.