Japonijos delegacijos vizitas: nuo bendradarbiavimo galimybių iki apsilankymo ūkiuose

Data

2016 07 21

Įvertinimas
0
13661863_1727869724133459_8964972283904524530_o.jpg

Japonija ir Lietuva jau senokai plėtoja glaudžius tarpusavio santykius. Liepos 19–20 d. mūsų šalyje lankėsi Japonijos Bando miesto meras Yoshihara Eiichi ir tarybos pirmininkas Hayashi Junzo bei jų vadovaujama delegacija. Pirmąją dieną svečius iš Tekančios saulės šalies sutiko žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Labai džiaugiuosi tokios gausios delegacijos atvykimu į Lietuvą. Vis dar prisimenu itin šiltą sutikimą Bando mieste, kuomet ten lankiausi kovo mėnesį. Tikiuosi, kad ši graži draugystė tęsis ir toliau“,– svečius sveikino ministrė.

Bando – nedidelis miestas, įsikūręs didžiausioje Japonijos saloje Honšiu. Nors ši šalis daug kam asocijuojasi su sakurų sodais, samurajais ir galingais sumo imtynininkais, mažai ką žinome apie Japonijos žemės ūkį.

Štai Kanto regionas, kuriame yra Bando, garsėja salotų ir svogūnų auginimu, o žemdirbystė čia turi gilias tradicijas. Šiame regione taip pat auginama garbingą istoriją turinti Sashima arbata. Japonija ir Lietuva aktyviai domisi viena kitos pasiekimais žemės ūkyje, todėl šis vizitas buvo puiki galimybė pasidalyti gerąja patirtimi.

Svečiai iš Japonijos lankėsi ir Kėdainių miesto savivaldybėje. Susitikimo metu buvo aptarti Bando ir Kėdainių miestų bendradarbiavimo klausimai bei draugystės memorandumo pasirašymo galimybės. Ateityje miestai ieškos bendrų taškų švietimo, turizmo, žemės ūkio, kultūros ir verslo srityse.

Lietuvos gyvulių ir daržovių augintojais besidomintys japonai antrą savo viešnagės dieną aplankė net tris ūkius: D. Ėmužytės ožkininkystės ūkį, V. Kuprevičiaus daržovių ūkį ir midaus gamybos ūkį „Šusvės midus“. Nors Lietuva ir Japonija nutolusios per tūkstančius kilometrų, tačiau pasimokyti vieniems iš kitų – tikrai yra ko. Japonijos delegaciją lydėjo Žemės ūkio ministerijos atstovai.

D. Ėmužytės ožkininkystės ūkis garsėja kaip vienas moderniausių visoje Lietuvoje. Savo klientams jis siūlo net 56 skirtingas sūrio rūšis. Šiame ūkyje jau viešėjo ne viena delegacija, savo moksleivius atveža ir mokyklos. 

V. Kuprevičiaus vadovaujamas „Tikras ūkis“ jau dusyk pelnė geriausio šalies ūkio titulą. Savo užaugintais kopūstais ir morkomis ūkininkas aprūpina didžiausius Lietuvos prekybos tinklus. Ūkininko dukra Sandra užsiima natūralių sulčių gamyba. Šeima labai puoselėja ir aplinką: šalia namų galima pasigrožėti jų sukurtu parku su vandens telkiniais ir įvairiausiais augalais.  

Lietuvos bitininkystės tradicijas puoselėjantis „Šusvės midus“ verda midų iš savo bityno medaus ir savo išskirtinumu garsėja visoje šalyje.

Japonų delegacija aktyviai domėjosi mūsų ūkių pasiekimais ir turėjo galimybę paragauti vietinės produkcijos.