Įvyko Baltijos - Šiaurės šalių bendradarbiavimo susitikimas

Data

2003 12 12

Įvertinimas
0

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS

 

Informacija

 

2003 m. gruodžio 12 d.


Tel.: 239 10 16,  Faks.: 239 10 15;
http://www.old.zum.lt ; el.paštas: [email protected]

 

ĮVYKO BALTIJOS - ŠIAURĖS ŠALIŲ BENDRADARBIAVIMO SUSITIKIMAS

 

Šią savaitę Žemės ūkio ministerijoje įvyko Baltijos - Šiaurės šalių ("3+3") bendradarbiavimo susitikimas, kuriame dalyvavo Žemės ir maisto ūkio integracijos į Europos Sąjungą departamento prie Žemės ūkio ministerijos, Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai bei Švedijos, Danijos, Suomijos, Estijos ir Latvijos žemės ūkio institucijų atstovai. Susitikimo tikslas buvo pasiruošti Europos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos sesijai, kuri vyks gruodžio 17 - 19 dienomis Briuselyje.

Kaip informavo Žemės ir maisto ūkio integracijos į Europos Sąjungą departamento prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojas Laimonas Čiakas, susitikimo dalyviai daugiausia dėmesio skyrė klausimų, kuriais bus diskutuojama sesijos metu, aptarimui. Pasikeista nuomonėmis dėl ES Bendrosios žemės ūkio politikos reformos taikymo Baltijos šalims, taip pat dėl derybų su Pasaulio prekybos organizacija (PPO) eigos.

Susitikimo metu buvo aptarti pasiūlymai dėl Tarybos reglamentų, nustatančių 2004 m. žvejybos galimybes ir atitinkamas sąlygas tam tikroms žuvų rūšims ir jų grupėms, menkių, paprastųjų jūrų lydekų išteklių atstatymo priemones, žvejybos 2004 m. ir tam tikrų žuvininkystės produktų orientacines kainas.

Susitikimo dalyviai išklausė Baltijos ir Šiaurės šalių žemės ūkio specialistų nuomones dėl gyvulių apsaugos transportavimo metu, oficialios pašarų ir maisto produktų kontrolės nustatymo, maksimalaus pesticidų likučio kiekio augalinės ir gyvulinės kilmės produktuose ir kitais aktualiais klausimais.

„Numatoma, kad kitas „3+3“ susitikimas vyks 2004 m. sausio mėnesį Švedijoje“, - sakė  direktoriaus pavaduotojas Laimonas Čiakas.

Baltijos-Šiaurės šalių ("3+3") bendradarbiavimo pradžia laikomi 1996 metai, kai Helsinkyje vykusio Švedijos, Danijos, Suomijos ir Baltijos šalių - Estijos, Latvijos ir Lietuvos žemės ūkio ministrų susitikimo metu buvo nuspręsta plėsti bendradarbiavimą integruojantis į Europos Sąjungą. Pagal "3+3" paruoštą programą buvo rengiami mokymai veterinarijos, fitosanitarijos, žuvininkystės, augalininkystės ir gyvulininkystės produktų rinkų organizavimo, statistikos, regioninės politikos plėtros ir struktūrinių fondų srityse. Lietuvos specialistams buvo sudarytos galimybės apsilankyti Šiaurės Europos šalyse ir domėtis, kaip praktiškai įgyvendinamos ES Bendrosios žemės ūkio politikos priemonės.   

 

Parengė Jurga Palionytė

 

Cituojant pranešimus, šaltinį prašome nurodyti.
Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.