Į Lietuvos upes ir ežerus išleisti milijonai vėgėlių jauniklių

Data

2020 03 27

Įvertinimas
1
vegele-79838797.jpg

Prisitaikant prie palankių gamtos sąlygų, šiomis dienomis į Sartų ir Dusios ežerus, Nemuno deltos upes Atmatą, Skirvytę ir Šyšą įveista beveik 4 mln. vnt. 3–5 savaičių vėgėlių jauniklių. Jie buvo dirbtinai išveisti ir paauginti Žuvininkystės tarnybos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje Rusnėje.

Pernai Žuvininkystės tarnyba, siekianti atkurti  šių žuvų populiaciją, į Lietuvos vandens telkinius įveisė beveik 6 mln. vnt. vėgėlių jauniklių. Žymų vėgėlių išteklių pagausėjimą Lietuvos vandenyse pastebi ir meškeriotojai, kurie vadovaujasi principu „pagavai–paleisk“.

Vėgėlė (Lota lota L.) – šaltavandenių tipo žuvis, aptinkama dažniausiai akmeningo grunto vietose. Tai – vienintelė menkinių žuvų rūšis, persikėlusi iš jūrinių vandenų į gėluosius, kartais aptinkama ir apysūriuose vandens telkiniuose. Vėgėlė auga pakankamai lėtai, kaip ir dauguma menkinių šeimos žuvų.

Vėgėlės yra naktinės plėšrūnės, mintančios smulkiomis žuvytėmis, vėžiais, lervomis, kirmėlėmis, moliuskais, kitų žuvų ikrais. Šios žuvys neršia ir aktyviai maitinasi tik šaltuoju metų laiku.