Gera žinia iš Briuselio Baltijos jūros žvejams

Data

2005 12 21

Įvertinimas
0
 

Žemės ūkio ministerija


2005-12-21

 

GERA ŽINIA IŠ BRIUSELIO BALTIJOS JŪROS ŽVEJAMS

 

Lietuvos žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė praneša, kad šiandien ES Tarybos Žemės ūkio ir žuvininkystės sesijoje buvo pasiekti Lietuvai palankūs sprendimai. Menkės, kurios sugavimai labiausiai lemia mūsų žvejų pajamas, kvota 2006 m. padidinta daugiau nei 500 tonų.

Kitas laimėjimas. Europos Komisijos pasiūlytoje reglamentinėje nuostatoje numatyta, kad esant didesniam nei 100 kg menkių sugavimui viename žvejybos rajone, prieš plaukiant į kitą rajoną būtina sugrįžti žuvies iškrovimui krante. Vokietijos ir Lietuvos siūlymu ir pastangomis laimėta, ministrės nuomone, labai svarbi išlyga. Turint palydovinio ryšio stebėjimo sistemas (Lietuva turi Europos Komisijos gerai įvertintą tokią sistemą) grįžti į krantą iškrauti žuvį perplaukiant į kitą žvejybos rajoną nebūtina. Tai taupo kurą ir žvejų laiko sąnaudas.

Be to, menkių žvejybos draudimo laikotarpiu priekrantės žvejų laivams, kurių ilgis nesiekia 12 m, leista žvejoti tinklais iki 90 mm akių dydžio ir didesniais nei 110 mm.

Lietuvos delegacija, kuriai vadovauja ministrė Kazimiera Prunskienė, toliau dalyvauja derybose dėl žvejybos sąlygų kituose vandenyse.

 

 

 

 

 

GERBIAMI KOLEGOS ŽURNALISTAI,

 

Ministrė Kazimiera Prunskienė

 

parveš dar daugiau gerų naujienų,

kuriomis pasidalins su Jumis penktadienį,

gruodžio 23 dieną 10.00 val. Ekspozicijų salėje

prie Kalėdinio kavos puodelio.

 

Maloniai kviečiame apsilankyti

 


 

Artūras Vaškevičius 

Žemės ūkio ministrės atstovas spaudai

el.paštas: arturas@zum.lt, tel.: (8~5) 239 8424; mob.: (8~620) 73983