Gera žinia iš Briuselio

Data

2005 09 19

Įvertinimas
0

 

Žemės ūkio ministerija


2005-09-19

 

GERA ŽINIA IŠ BRIUSELIO 

 

Gera žinia iš Briuselio – ES Tarybos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų posėdžio, kuriame dalyvauja Lietuvos delegacija, vadovaujama žemės ūkio ministrės Kazimieros Prunskienės.

Šiame posėdyje ministrė Kazimiera Prunskienė apibendrino Lietuvos situaciją ir žemdirbių patirtus nuostolius bei išdėstė tiesioginių išmokų svarbą ankstesnio mokėjimo nuostolius patyrusiems žemdirbiams. Europos Komisija, atsižvelgdama į Lietuvos prašymą, patikslino, kad Lietuvai, kaip ir Latvijai bei Lenkijai, bus leista taikyti avansinius mokėjimus anksčiau nei nustatyta ES reglamente (reglamentas numato tiesioginių išmokų mokėjimą tik nuo gruodžio 1 d.). Tuo tarpu šalys, kurios siūlė paankstinti pilną tiesioginį išmokų mokėjimą, tokio pritarimo negaus, nes tai prieštarauja Tarybos reglamentui.

Žemės ūkio ministerija ir prie jos veikianti Nacionalinė mokėjimo agentūra jau ruošiasi tiesioginių išmokų avansiniams mokėjimams. Jų  dydis (50-80%) netrukus bus suderintas viename iš ES Komisijos vadybos komitetų. Išmokas  ketinama pradėti mokėti jau nuo spalio vidurio. Finansų ministerija užtikrina šiam tikslui reikalingas lėšas.

 

Artūras Vaškevičius 

Žemės ūkio ministrės atstovas spaudai

el.paštas: arturas@zum.lt, tel.: (8~5) 239 8424; mob.: (8~620) 73983