Fitosanitarinė kontrolė Lietuvos pasienyje bus atliekama pasitelkus pačias naujausias technologijas

Data

2004 04 21

Įvertinimas
0

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS

 

Informacija

 

2004 m. balandžio 21 d.


Tel.: 239 10 16,  Faks.: 239 10 15;
http://www.old.zum.lt ; el.paštas: jurgap@zum.lt 

 

FITOSANITARINĖ KONTROLĖ LIETUVOS PASIENYJE BUS ATLIEKAMA PASITELKUS PAČIAS NAUJAUSIAS TECHNOLOGIJAS

 

Balandžio 23 d. Valstybinė augalų apsaugos tarnyba rengia iškilmingą pasienio kontrolės punktų naujų fitosanitarijos postų atidarymą: 10 val. – Lavoriškių, 12 val. - Medininkų.

Kaip informavo Valstybinės augalų apsaugos tarnybos direktorius Edmundas Morkevičius, vykdant  Europos Sąjungos Phare programos Dvynių projektą „Fitosanitarijos tyrimų ir administravimo modernizavimas“, Medininkų ir Lavoriškių pasienio postai buvo suprojektuoti, statomi ir įrengti valstybės bei ES lėšomis, vadovaujantis kvalifikuotų ekspertų iš Vokietijos rekomendacijomis. Šie fitosanitarijos postai, kaip ir kiti keturi postai Klaipėdoje, Šalčininkuose, Kenoje ir Kybartuose, visiškai atitinka pačius griežčiausius ES fitosanitarijos reikalavimus.

       Fitosanitarinės pasienio kontrolės stiprinimas ir modernizavimas buvo vienas iš Lietuvos žemės ūkio sektoriaus derybinių įsipareigojimų, siekiant narystės Europos Sąjungoje.  Kadangi įstojus į ES Lietuva turės išorinę sieną, o reikalavimai įvežamai žemės ūkio produkcijai tampa vis griežtesni, mūsų fitosanitarijos postai bus atsakingi už tai, kad į Europos Sąjungą patektų tik aukštos kokybės produktai.

Lavoriškės ir Medininkai taps pagrindiniais postais, kuriuose bus atliekama medienos importo ir tranzito iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos ir kitų valstybių fitosanitarinė kontrolė, taip pat bus tikrinama atitiktis privalomiesiems vaisių ir daržovių kokybės reikalavimams, išduodamas augalo pasas, atliekama augalų apsaugos priemonių, leidžiamų naudoti ES, kontrolė.

„Nuo šiol visos ES šalys narės gali būti užtikrintos, kad fitosanitarinė kontrolė Lietuvos pasienyje bus atliekama kvalifikuotai, pasitelkus pačias naujausias technologijas ir tiksliai vykdant ES reikalavimus“, - sakė  tarnybos direktorius Edmundas Morkevičius, - „Galime tikėtis ir didesnių krovinių srautų, o tuo pačiu - didesnio pelno Lietuvai. Modernizavus pasienio postą, žymiai pagerės ir čia dirbančių specialistų darbo sąlygos“.

Nuo 2004 m. gegužės 1 d. bus panaikinti Radviliškio, Kalvių, Saločių, Zarasų, Švenčionių, Druskininkų, Lazdijų, Šeštokų, Kalvarijos ir Panemunės fitosanitarijos postai, nes dirbti galės tik  modernizuoti  postai.

 

Parengė Jurga  Palionytė

 

Cituojant pranešimus, šaltinį prašome nurodyti.
Jeigu kiltų neaiškumų, prašome informuoti.