Europos Komisija siūlo 2 proc. padidinti pieno kvotas jau nuo kitų metų balandžio

Data

2007 12 18

Įvertinimas
0
 

Žemės ūkio ministerija


2007-12-13

 

EUROPOS KOMISIJA SIŪLO 2 PROC. PADIDINTI PIENO KVOTAS JAU NUO KITŲ METŲ BALANDŽIO

 

Europos Komisija trečiadienį, gruodžio 12 d., pasiūlė nuo 2008 m. balandžio 1 d. padidinti pieno kvotas 2 proc. augančiam pieno ir jo produktų poreikiui Europos Sąjungoje (ES) ir pasaulio rinkose patenkinti, kartu pateikdama ir ES Tarybos užsakymu atliktą pieno ir jo produktų rinkos tyrimo analizę.

Kaip nurodoma EK pieno ir jo produktų rinkos tyrime, iš viso 2,84 mln. tonų didesnė pieno kvota būtų atitinkamai paskirstyta 27 valstybėms narėms, įskaitant ir Lietuvą, kurios pieno kvota šiuo metu yra 1,704 mln. tonų, tad išaugusi kvota siektų 1,74 mln. t.

„Vykdant BŽŪP reformą, ūkininkams buvo suteikta galimybė gaminti rinkai, tačiau pieno kvotų apribojimas trukdo siekti šio tikslo, – sakė ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarė Mariann Fischer Boel, komentuodama EK tyrimo rezultatus. – Matome, kaip smarkiai pastaraisiais metais išaugo pieno kainos ir esame vis dažniau raginami didinti kvotas. Ateityje vertingų pieno produktų, ypač sūrio, paklausa didės tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje, todėl ūkininkams turi būti sudarytos sąlygos pasirengti patenkinti augančią paklausą“.

EK atliktame tyrime teigiama, kad 2003–2007 metais pieno paklausa išaugo 5,5 mln. t. Prognozuojama, kad 2007–2014 metais prireiks apie 8 mln. t papildomo pieno kiekio rinkos poreikiams patenkinti.

Paklausos ir kainų perspektyvos pienui ir jo produktams pasaulio rinkose yra palankios. EK analizė rodo, kad pasiūlymas didinti pieno kvotas 2 procentais visiškai pagrįstas. Europos Komisija tikisi, kad Taryba ir Parlamentas sugebės greitai priimti sprendimą ir kvotas bus galima padidinti jau nuo kitų metų balandžio 1 d.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8~5) 239 10 18 el.paštas  vrs@zum.lt