Europos Komisija perduoda signalą rinkoms stabilizuotis

Data

2020 04 22

Įvertinimas
0
europe-2175169__340.jpg

Europos Komisija (EK), siekdama sušvelninti karantino padarinius žemės ūkiui ir apsaugoti labiausiai nukentėjusius rinkos sektorius, pasiūlė naują pagalbos priemonių paketą.

 

EK apsisprendė aktyvuoti privatų pieno produktų (nugriebto pieno miltelių, sviesto, sūrio) ir mėsos produktų (jautienos, avienos ir ožkienos) saugojimą ir skirs įmonėms atitinkamą paramą. Pieno ir mėsos perdirbėjai turės galimybes ir laiko perorientuoti gamybą, keisti eksporto kryptis ir logistikos srautus.

EK taip pat suteiks šalims narėms daugiau lankstumo įgyvendinant paramos vyno, vaisių ir daržovių, alyvuogių aliejaus, bitininkystės sektoriams programas bei ES vaisių, daržovių ir pieno vartojimo skatinimo mokyklose programas.

EK nutarė suteikti daugiau laisvės priimant sprendimus pieno, gėlių ir bulvių sektoriuose dirbantiems ūkio subjektams - leis nukrypti nuo konkurencijos taisyklių ir tartis dėl kiekių, gamybos mažinimo ir kt. Tokie jų susitarimai ir sprendimai galiotų ne ilgiau kaip 6 mėn. Siekiant išvengti neigiamo poveikio, kainų vartotojams  pokyčiai bus atidžiai stebimi.

Dėl šio priemonių paketo Europos Komisija artimiausiu metu dar konsultuosis su valstybėmis narėmis ir sieks, kad viskas būtų teisiškai patvirtinta jau balandžio mėnesio pabaigoje.

„Pastaruoju metu ne kartą kalbėjomės su žemės ūkio komisaru, džiaugiuosi, kad esame išgirsti ir aktyvuota mums labai svarbi privataus saugojimo priemonė. Dirbsime su komisaru ir toliau, siekime dar ambicingesnių EK žingsnių dėl išimtinių žemės ūkio rinkų priemonių aktyvavimo, kad ES parama žemės ūkiui būtų dar didesnė ir kartu su nacionalinėmis lėšomis galėtume duoti tikrai stiprų atsaką koronavirusui“, - sako žemės ūkio ministras Andrius Palionis.