Ekonomiški sprendimai – stipraus pieno ūkio garantas

Data

2019 11 08

Įvertinimas
3
pagegiai.jpg

Įvairios kainų krizės ir nuosmukiai tik patikrina, kaip pieno gamintojai pasiruošę dalyvauti konkurencinėje kovoje. Pagėgiuose surengtoje diskusijoje patyrę ekspertai diskutavo apie Lietuvos pieno sektoriaus ateitį, dalijosi įžvalgomis apie ūkių modernizavimo svarbą sunkmečiu.

 

Diskusijoje dalyvavęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis pasidalijo planais apie svarbiausius būsimus sprendimus Lietuvos pieno sektoriuje. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto mokslininkai aptarė pieno sektoriaus perspektyvas po 2020 m., o žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas” ir bendrovės LYTAGRA atstovai pasidalijo pieno ūkio modernizavimo patirtimi, negailėjo patarimų, kaip galima didinti ūkio efektyvumą.

Nors statistika sako, kad per metus ūkių, laikančių karves, skaičius Lietuvoje sumažėjo 14,2 proc. (5,4 tūkst. ūkių), tačiau nepaisant to, pieno supirkimas per 2019 m. 1-9 mėn. sumažėjo tik 1,1 proc. Pieno ūkiuose pieno gamyba intensyvėja, auga karvių produktyvumas. 2018−2019 m. iš vienos karvės vidutiniškai primelžta 7 857 kg pieno, produktyvumas išaugo 3,1 proc.

 Geras sėkmės pavyzdys yra vienas stambiausių Pagėgių ir Tauragės krašto žemės ūkio kooperatyvų „Lumpėnų Rambynas“, kuriame ir apsilankė diskusijos dalyviai. Nors pagrindinė kooperatyvo veikla – pieno gamyba, jis taip pat dirba savą ir nuomotą žemę, parduoda javus, teikia įvairias žemės ūkio paslaugas. Kooperatyvas neabejoja, kad sunkmetis yra geriausias laikas modernizuoti ir investuoti – ūkyje jau nuo vasaros dalis karvių melžiama robotais. Prieš 20 pastatęs pirmąją melžimo aikštelę kooperatyvas iki šiol įžvelgia pieno ūkio verslo perspektyvą. Jo nariams ūkio modernizavimas ir plėtra reiškia darbo sąlygų darbuotojams ir gerovės gyvuliams gerinimą.