e-žinios Nr.70:Europos Komisija ėmėsi reformų

Data

1999 09 20

Įvertinimas
0

Europos Komisija ėmėsi reformų


        Naujoji Romano Prodi vadovaujama Europos Komisija, kurią Europos parlamentas patvirtino rugsėjo 15 d., iškart ėmėsi darbo.

        Jau pirmame Komisijos darbiniame susitikime praėjusį šeštadienį, rugsėjo 18 d., buvo pritarta naujo Komisijos departamento įkūrimui, kuris bus atsakingas už ES plėtimąsi, tuo pradedant didžiausią ES administravimo pertvarkymą per paskutinius keletą metų. Tai patvirtino R. Prodi ryžtą iškart imtis pažadėtų reformų ir suteikti naują postūmį ES plėtimuisi į  Europos pietus ir buvusias sovietines valstybes rytuose.

        Teisingumo ir vidaus reikalų politikai įgyvendinti taip pat bus įkurtas naujas departamentas siekiant lengviau susidoroti su vieningos ES teisinės zonos kūrimu ir poreikiu koordinuoti kovą su tarpvalstybiniais nusikaltimais ir terorizmu.

        Direktoratai, anksčiau vadinti numeriais, pervadinti pagal politikos sritį, kurią jie koordinuoja: konkurencijos, prekybos, žemės ūkio ir žuvininkystės ir t.t.

Komisarai, anksčiau dirbę viename pastate, jau persikėlė dirbti į direktoratus, kuriems jie vadovauja. Europos Komisijos departamentų ir tarnybų skaičius sumažintas nuo 42 iki 36.

        Rugsėjo 18 d. susitikime buvo patvirtintas komisarų elgesio kodeksas, taip pat komisarai įpareigoti po pasitraukimo iš komisaro posto vienerius metus specialiam etikos komitetui pranešti apie savo būsimą naują darbą, kuriame dirbti  šis komitetas galės uždrausti.

Parengta pagal ,,Financial Times".