e-žinios Nr.62:Pasiaiškinimai vertinami skeptiškai

Data

1999 06 18

Įvertinimas
0

Pasiaiškinimai vertinami skeptiškai


        Prancūzija ir Belgija nutarė tik nevisiškai panaikinti draudimus prekiauti Coca-Cola produktais dėl negalavimų protrūkio abiejose šalyse šią savaitę. Belgijoje ir Prancūzijoje šios savaitės pradžioje apie 200  žmonių apsinuodijo Coca-Cola gaminamais gėrimais.

        Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas (Jacques Chirac) ir JAV prezidentas Bilas Klintonas (Bill Clinton) buvo susitikę vakar Paryžiuje B. Klintono kelionės po Europą metu specialiai aptarti maisto saugumo problemų. Ž. Širakas sakė ketinąs šiandien (birželio 18 d.) parsidedančiame G7 susitikime Kelne siūlyti įkurti tarptautinę mokslinę įstaigą maisto saugumui stebėti. Tačiau B. Klintonas šį pasiūlymą sutiko šaltai, teikdamas, kad tai gali komplikuoti tarptautinės prekybos sistemos funkcionavimą. Jis priminė, kad PPO turi pakankamai galių maisto kokybei kontroliuoti ir pateikė pavyzdį apie prieš keletą mėnesių PPO pateiktas išvadas dėl amerikietiškos jautienos su hormonais nekenksmingumo žmonių sveikatai. Vietoj to B. Klintonas paragino Prancūzijos prezidentą paspausti ES įkurti įstaigą panašią į JAV Maisto ir vaistų administraciją (FDA), kuri turi įgaliojimus uždrausti pardavinėti ir platinti nesaugius produktus. Amerikiečiai labai pasitiki FDA ir Europai reikia tokios institucijos, kuri turėtų didelį vartotojų pasitikėjimą, sakė B. Klintonas.

        Belgijos sveikatos ministras vakar vakare pareiškė, kad draudimas prekiauti pagrindiniais Coca-Cola produktais  kol kas nebus panaikintas. Nors kai kuriems produktams, gaminamiems pagal Nestea ir Minute Maid licenziją, prekybos draudimai buvo panaikinti, ministras teigė, kad jo nepatenkino Coca-Cola pasiaiškinimas Belgijos maisto kontrolės tarnyboms. Gėrimų giganto, kurio centrinė būstinė yra Atlantoje (JAV) atstovai teigia, kad blogas skonis nedideliame kiekyje gėrimo butelių atsirado dėl blogos kokybės anglies dvideginio, o gėrimų skardinės iš gamyklos Diunkerke prisigėrė blogo kvapo iš fungicidais apdorotų medinių padėklų. Tokie pasiaiškinimai sukėlė abejonių ne tik belgams. Švedijos kompanija ,,AGA", teikianti anglies dvideginį gėrimų gamybai, griežtai paneigė prastos kokybės dvideginio galimybę. Toksikologai savo išvadose teigia, kad užteršti gėrimą per skardinę iš išorės praktiškai neįmanoma.

        Prancūzija panaikino draudimą prekiauti Coca-Cola gėrimais, pagamintais šalia  Marselio esančioje gamykloje, kuri gamina 30 proc. šalyje parduodamų Coca-Cola gėrimų, tačiau gamykloje prie Diunkerko  į skardines išpilstytus gėrimus pardavinėti draudžiama iki ateinančio pirmadienio.

        Coca-Cola kompanijos pirmininkas Duglas Aivesteris (Douglas Ivester) atsiprašė nukentėjusiųjų ir pažadėjo, kad kompanija padengs jų gydymo išlaidas.