e-žinios Nr.60

Data

1999 06 11

Įvertinimas
0

Susitikimas


        Šiandien, birželio 10 d., Žemės ir maisto ūkio integracijos į ES departamente prie ŽŪM įvyko susitikimas su Sertifikavimo centro, "Labtarnos" laboratorijos, Nacionalinio akreditavimo biuro, Respublikinio mitybos centro, Valstybinės veterinarijos tarnybos, Nacionalinės  veterinarijos laboratorijos ir ŽŪM atstovais. Susitikimo tikslas - išsiaiškinti kiekvienos institucijos funkcijas, reikalavimus, išduodamus dokumentus, tarpusavio santykius ir pan., užtikrinant maisto produktų kokybę ir saugą.

 

Reikalauja uždrausi antibiotikų naudojimą pašaruose


        ES Sveikatos apsaugos ministrai šią savaitę susirinkę Liuksemburge vienbalsiai pareikalavo uždrausti antibiotikų kaip augimą skatinančių priedų gyvulių pašaruose naudojimą. Reikalavime remiamasi ES mokslinėmis išvadomis.

        Ministrai pritarė pasiūlymui, kad reikėtų finansuoti alternatyvių vaistų paieškas ir tobulinti medikus, veterinarus, ūkininkus ir pašarų gamintojus, kad ateityje būtų išvengta nebūtino ir netinkamo vaistų naudojimo gydant žmonės ir gyvulius.
 

2000/2001 metų sezonui intervencinės cukraus kainos gali būti peržiūrėtos


        ES Komisija perspėjo Danijos Žemės ūkio ministeriją,  kad intervencinės cukraus kainos 2000/2001 sezonui gali būti sumažintos, nors dabar veikiančios kainos turėtų galioti iki 2001 m. pabaigos. 2001 m. yra paskutinieji GATT'o Urugvajaus derybų raundo laikotarpio metai, todėl cukraus eksporto subsidijas bus spaudžiama sumažinti.

        Dar nėra aišku, kiek bus mažinamos kainos, tačiau cukraus sektorius jau sureagavo į šią žinią. Danijos koncernas Danisco išanalizavo  intervencinių kainų sumažinimo įtaką pelnui, ir teigia, kad koncernui svarbiau, ne kada bus sumažintos kainos, bet kaip smarkiai jos bus sumažintos.

        Paramos cukrui dydis nesikeitė beveik visą šį dešimtmetį, jis neturėtų keistis ir 1999/2000 m., nes ateinančią savaitę (birželio 14 d.) ES Žemės ūkio taryba ruošiasi  patvirtinti kitų metų kainų paketą.