e-žinios Nr.34

Data

1999 04 01

Įvertinimas
0

e-žinių skaitytojai,

        Jūs tikriausiai supratote, kad vakar dienos e-žinių numeris buvo tik balandžio 1-osios pokštas. Ačiū, kad mus skaitote, linkime Jums linksmų šv. Velykų ir gero oro savaitgalį.

 

Leidinys


        Europos integracijos departamento Informacijos skyriuje galite susipažinti su naujai gautu leidiniu T.Winkler, P. Lachmann, S. Ryom, D. Naidu ,, European Union Law. An Introduction ", išleistu Danijos Užsienio reikalų ministerijos Teisės tarnybos 1998 m.

 

Lenkija didina importo tarifus subsidijuojamam ES žemės ūkio ir kaimyninių šalių eksportui


        Lenkija dar praėjusią savaitę paskelbė kad nuo balandžio 1-osios dienos muitai importuojamai paukštienai, kiaulienai, javams ir tam tikriems pieno produktams (jogurtams) smarkai išaugs, nes bus panaikinti preferenciniai muitų tarifai. Tokia Lenkijos muitų politikos permaina, įtakota Lenkijos ūkininkų protestų, nukreipta prieš subsidijuojamą eksportą iš ES, taip pat importą iš Lenkijos partnerių CEFTA-Vengrijos ir Čekijos.

        Taip pat pagal Europos Sutartį su ES Lenkija greičiau reaguos stabdydama importą, kuriam taikomi sumažinti muitų mokesčiai, kai kvota jau išnaudota. Nuo balandžio 1-osios tai bus daroma ne per 60 dienų, bet per 7 dienas.

         Jogurtams iš ES, kurių sudėtyje yra vaisių, importo muitas padidintas nuo 9  iki 35 proc., kadangi ES jogurtai buvo parduodami maždaug 30 proc. pigiau nei vietinė produkcija. Per pirmus dešimt 1998 m. mėnesių importuotų jogurtų parduota 30,9 tūkst. tonų, kai 1997 m. buvo parduota 4588 t, 1996 m.- tik 526 t. Importo tarifų padidinimas kiaulienai, paukštienai ir kviečiams taikomi daugiau Vengrijai ir Čekijai. Javams iš Vengrijos muitas padidės nuo 20  iki 70 proc., kiaulienai nuo 25  iki 83 proc., paukštienai nuo 28 iki 60 proc.

        ES pareigūnai apgailestavo, kad Lenkija priėmė sprendimą padidinti muitų tarifus nepasikonsultavusi su ES, kaip to reikalauja Europos Sutartis. Vengrija pareiškė, kad tokie Lenkijos veiksmai prieštarauja CEFTA taisyklėms.