e-žinios Nr.27:Įdomi paskaita

Data

1999 03 23

Įvertinimas
0

Įdomi paskaita


        Kovo 24 dieną 13 valandą ES integracijos departamento Stojimo paramos koordinavimo skyriaus viršininkė Jolanta Žutautienė skaitys paskaitą ūkininkams ,, Europos Sąjunga ir jos vaidmuo ūkininkams". Paskaita vyks Žemės ūkio kooperacijos ir verslo mokymo centre.

 

Rytoj parsideda ES Viršūnių susitikimas Berlyne


        Rytoj prasidedančiame ES Viršūnių susitikime ES šalių vyriausybių vadovai tarsis dėl pagrindinių Darbotvarkės 2000 punktų: išlaidų žemės ūkiui sumažinimo, nacionalinių įnašų į ES  biudžetą perskirstymo ir regioninės pagalbos teikimo.

 

Jungiasi dvi stambios Danijos pieno perdirbimo bendrovės


        MD Foods ir Kloever Milk (KM), dvi didžiulės kooperatinės pieno perdirbimo bendrovės nutarė susijungti ir taip baigti ilgai trunkantį pieno karą Danijoje. Tokį bendrovių sprendimą paskatino pieno gamintojų spaudimas.

Naujasis koncernas vadinsis MD Foods, kadangi iš tikrųjų MD Foods ,,praryja" KM.

        Po susijungimo MD Foods taps vienu iš trijų didžiausių pieno koncernų Europoje po Besnier Prancūzijoje ir Coberco-Friesland  Olandijoje, didžiausiu Skandinavijoje ir 11-tu koncernu pagal dydį pasaulyje.

        Tikimasi, kad bendrovėms susijungus, per keletą metų pavyks padidinti kainą, mokamą  žemdirbiams už žaliavinį pieną, nes per keletą metų trukusį bendrovių konfliktą pieno kainos labai sumažėjo. Bendrovių darbuotojai baiminasi, kad po susijungimo daug jų neteks darbo vietų, kadangi bus vykdoma modernizacija ir atsisakoma dubliavimosi.